Zamanınızı Boşa Harcatmayacak 4 Film

La La Land (Aşıklar Şehri) (2016) Zamanınızı Boşa Harcatmayacak 4 Film

Hollywood sinemasında öyle filmler vardır ki başka hiçbir filme benzemez. İzlediğiniz vakit zamanınızın boşa gitmediğini hissedersiniz. İşte zamanınızı boşa harcatmayacak 4 film önerisi sizlerle.

Tropic Thunder (Tropik Fırtına) (2001)

Tropic Thunder (Tropik Fırtına) (2001)

Tropic Thunder filmi, aksiyon filmlerinde rol alacak aktörlere eğitim veren bir eğitim kampını konu alıyor. Dale Dyle isimli kampta rollerinden sonra aktörlerin gerçek hayattaki afallamaları anlatılıyor. Bir savaş filminde oynamaya başlayan aktörler, filmde gerçek savaş şartları altında kalınca eğitim kampında öğrendikleri kullanmaya başlıyorlar. Ben Stiller’ın yönetmenlik koltuğunda olduğu Tropic Thunder filminin kadrosunda Tom Cruise, Matthey McConaughey ve Jon Voight gibi başarılı isimler rol alıyor.

Birdman (2014)

Birdman (2014)

Riggan, zamanında Birdman isimli süper kahraman filmleriyle ün kazanan bir oyuncudur. Riggan, Broadway’de hem başrol hem de yönetmen olarak çalıştığı bir oyun için son rötuşlarını yapar. Provalar sırasında beklenmedik bir kaza geçirir. Acil olarak yerine başka birinin geçmesi gereir. Lesley ve yakın arkadaşı Jake’in önerisiyle Mike Shiner isimli başarılı bir oyuncuyla anlaşılır. Micheal Keaton’ın başrolünde olduğu Birdman filminde Edward Norton, Naomi Watts, Zach Galifianakis gibi isimler de rol almaktadır.

Mulholland Drive (Mulholland Çıkmazı) (2002)

Mulholland Drive (Mulholland Çıkmazı) (2002)

Betty Elms’in en büyük hayali Hollywood’da ünlü bir aktris olmaktır. Bunun için Hollywood’a doğru yola koyulmuştur. Hollywood’da tam da yerinde olmak istediği, hayatı başarı ve mükemmelliklerle dolu bir kadınla tanışır ve ona hayran kalır. O kadın da Betty’den hoşlanmaya başlar. İkili arasında gizli ve erotik bir ilişki başlar. Mulholland çıkmazında bir trafik kazası yaşanır ve ikilinin bilinçleri birbirine karışır. Birbirlerinin hayatını yaşamaya başlayacaklardır.

La La Land (Aşıklar Şehri) (2016)

La La Land (Aşıklar Şehri) (2016)

Oscar ödüllü yönetmen Damien Chazelle tarafından yönetilen filmin kadrosunda Ryan Gosling, Emma Stone ve John Legends gibi başarılı oyuncular yer alıyor. Filmimiz, yolları kesişen iki kişiyi konu alıyor. Sebastian ve Mia, hayatlarında yeni bir rota bulmak için arayışta olan iki kişidir ve birbirleriyle karşılaşır. İkisi de sanata aşıktır ve hayallerini gerçekleştirme yolunda büyük adımlar atarlar.

Bunlara da göz atabilirsiniz: Korkunç Olamayacak Kadar Kanlı Filmler

Zamanınızı Boşa Harcatmayacak 4 Film arasından siz en çok hangisini beğendiniz? Yorumlarda belirtin.

1 yorum

Bir Cevap Yazın