Uzun Süre Aklınızdan Çıkmayacak Filmler

Coherence

Öyle bir liste hazırladık ki bu filmleri izledikten sonra uzun süre film hakkında düşünmeye devam edeceksiniz. İşte uzun süre aklınızdan çıkmayacak filmler yazımız sizlerle!

1- Nocturnal Animals (2016)

nocturnal animals

Nocturnal Animals, Austin Wright’ın 1993 yılında yayınlanan “Tony and Susan” adlı romanından uyarlanmıştır. Edward Sheffield adlı yazar, 19 yıl önce eşi Susan Morrow’u terk etmiştir. Susan Morrow, bir doktorla ikinci evliliğini yaşar. Bir gün posta kutusunda eski eşine ait yayımlanmamış bir roman bulur. Romanın kahramanı Tony’nin hayatı çekilmez bir hale geldikçe Susan da eski yaşanmışlıklarını hatırlayacaktır.

2- Ex Machina (2014)

Ex Machina

Caleb, daha 24 yaşında bir genç olmasına rağmen hem Silikon Vadisi hem de dünyanın en önemli teknoloji şirketlerinden birinde yazılım uzmanı olarak çalışır. Şirketin CEO’su Nathan, insanlardan uzakta bir dağ evinde yaşamaktadır. Düzenlenen bir yarışmada Caleb, Nathan’ın dağ evinde bir hafta kalma ödülü kazanır. Bu evde Caleb’i dünyanın ilk yapay zeka robotu olan güzel bir robot kız Ava beklemektedir.

3- Cloud Atlas (2012)

Cloud Atlas

Adam Ewing, Pasifik Okyanusu’nda zorlu bir deniz yolculuğu ile Kaliforniya’da bulunan evine dönmek için çabalar. Robert Frobisher, yetenekli fakat değeri bilinmeyen bir bestecidir. Frobisher, Adam Ewing’in günlüğüne sahiptir. Luisa Rey ise isyankâr bir gazeticidir. Tüm bu karakterlerin bağlantılı olduğu konular ile film aklınızı başınızdan alacaktır.

4- Nightcrawler (2014)

Nightcrawler

Genç ve hırslı biri olan Lou Bloom, kariyeri için her şeyi yapan bir adamdır. Amaca ulaşmak için yapılan her şeyin mübah olduğunu benimsemiştir. Lou Bloom, şehirde gece saatlerinde yaşanan tüm suçları kamerasıyla kaydetmektedir. Bu hareketi ile şehrin önemli televizyonlardan birinde gece muhabiri olarak işe başlar. Fakat bunun da belli başlı sonuçları olacaktır.

5- Coherence (2013)

Coherence

Bir kuyruklu yıldızın dünyanın oldukça yakınından geçeceği bir gün, bir grup arkadaş keyifli bir akşam yemeği toplanır. Yemek etkinliği sırasında elektrik gider. Civarlarında bulunan evlerde bir tek kendilerinin elektriği yoktur. Bu durum birazdan yaşayacakları ilginç olayların habercisidir. Birbirlerine bakış açıları ve dünyayı algılama şekilleri değişecektir.

Bunlara da göz atabilirsiniz: 2020 Oscar Ödülü Kazanan Filmler

Uzun Süre Aklınızdan Çıkmayacak Filmler arasında en çok hangisini beğendiniz?

1 yorum

Bir Cevap Yazın