Unutulmaz Gerilim Filmleri

Ne tür filmler izlemeyi seversiniz? Eğer gerilim filmleri isterseniz güzel bir liste hazırladık. İşte birbirinden harika unutulmaz gerilim filmleri listesi sizlerle. İyi seyirler dileriz.

5- Büyük Hesaplaşma (1995) – IMDB Puanı: 8,2

1995 yapımı Büyük Hesaplaşma filminde Al Pacino, Val Kilmer ve Robert De Niro gibi büyük isimler rol alıyor. Bir grup profesyonel banka hırsızı, son soygunlarında bilmeden bir ipucuyu bırakıyor. İpucunu bulan polisler çetenin peşine düşüyor. Gerilim dolu Büyük Hesaplaşma filmi 2 saat 50 dakika sürüyor.

4- Eşkıya (1996) – IMDB Puanı: 8,2

Türk yapımı bir film olan Eşkıya; Şener Şen, Sermin Hürmeriç, Yeşim Salkım ve Uğur Yücel gibi isimleri oyuncu kadrosunda bulunduruyor. Yavuz Tuğrul’un yönetmenliğindeki film IMDB’den 8,2 puan almayı başarıyor. 35 yılın ardından hapis cezasını tamamlayan Haydut Baran sevgilisini arayarak bir intikamın peşine düşüyor.

3- Los Angeles Sırları (1997) – IMDB Puanı: 8,2

L.A. Confidential 1997 RŽal. : Curtis Hanson James Cromwell Guy Pearce Russel Crowe Kevin Spacey Collection Christophel

Curtis Hanson’ın yönettiği ve Kevin Spacey, Guy Pearce, Kim Basinger, Russell Crowe gibi isimlerin oynadığı Los Angeles Sırları filmi, unutulmaz gerilim filmleri listemizde yer alıyor. IMDB’den 8,2 puan alarak listemize girmeyi başaran film 2 saat 18 dakika sürüyor. 1950’li yılların sonunda Los Angeles şehrindeki yolsuzluk arttıkça üç polis kendi adalet anlayışları ile bir takım cinayeti araştırıyor.

2- V For Vendetta (2005) – IMDB Puanı: 8,2

Gelecekteki bir İngiliz tiranlığında sadece V lakabını kullanarak nam salan karanlık bir özgürlük savaşçısı V For Vendetta filminde anlatılıyor. V, genç bir kadının yardımını da alarak baş kötüyü devirmek için türlü planlar yapıyor. Hugo Weaving, Rupert Graves, Stephen Rea ve Natalie Portman oyunculuğundaki filmi Jame McTeigue yönetiyor. V For Vendetta filmi 2 saat 12 dakika sürüyor.

1- Zindan Adası (2010) – IMDB Puanı: 8,2

Zindan Adası filmi, 1954 yılındaki bir Amerika Birleşik Devletleri’ndeki mareşalin suç işleyen deliler yüzünden hastaneden kaçan bir katilin kaybolmasını araştırmakla görevlidir. 2010 yapımı film Martin Scorsese tarafından yönetildi. Leonarda Di Caprio, Emily Mortimer, Ben Kingsley ve Mark Ruffalo oyuncu kadrosuyla Zindan Adası, 2 saat 18 dakika sürüyor.

1 yorum

Bir Cevap Yazın