Tüm Zamanların En İyi Psikolojik Filmler

En İyi Psikolojik Filmler

Psikolojik filmleri sever misiniz? Sizi derinden etkiler ve bazı şeyleri sorgulamanıza yol açarlar. İşte tüm zamanların en iyi psikolojik filmler listesi sizlerle!

Guguk Kuşu / One Flew Over the Cuckoo’s Nest (1975) IMDb: 8,7

Guguk Kuşu filmi, 1975 yılında vizyona giren yönetmen koltuğunda Milos Forman’ın olduğu Jack Nicholson, Louise Fletcher, Will Sampson gibi oyuncuların bulunduğu psikolojik türünde bir filmdir. Mc Murphy istediği her şeyi yapabileceğini düşünen bir mahkumdur. Deli taklidi yaparak kendini bir akıl hastanesine kapattırır. Ancak burada hiç de uslu durmaz.

Yedi / Se7en (1995) IMDb: 8,6

Yedi filmi, oyuncu kadrosunda Morgan Freeman, Brad Pitt ve Kevin Spacey’i bulunduran ve David Fincher tarafından yönetilen 1995 yapımı bir psikolojik filmdir. En iyi psikolojik filmler listesinde kendine yer bulmayı başarmış filmimiz yedi günah adına işlenen cinayetleri ve bu cinayetlerin katilini arayan iki polisin hikayesini konu alıyor.

İhtiyar Delikanlı / Old Boy (2003) IMDB: 8,4

İhtiyar Delikanlı filmi 2003 yapımı bir Kore filmidir. Psikoloji türündeki film Chan-wook Park tarafından yönetilen ve Min-sik Choi, Ji-Tae Yoo ve Hye-jeong Kang gibi oyunculara sahiptir. Kore sinemasının en iyi yapımlarından biri olan filmi izlemediyseniz ve etkilenmek istiyorsanız mutlaka izlemelisiniz.

Bir Rüya İçin Ağıt / Requiem for a Dream (2000) IMDb: 8,3

Bir Rüya İçin Ağıt filmi 2000 yapımı Jared Leto, Jennifer Connely ve Ellen Burstyn oyuncu kadrosuyla IMDb üzerinden 8,3 puan almayı başardı. Film, oğlunu uyuşturucu bağımlılığından kurtarmak için elinden geleni yapan bir annenin televizyon bağımlılığına yakalanıp krizlere girmesini konu alıyor.

Onur Savaşı / The Hunt (2013) IMDb: 8,3

Film, baş karakterimizin çocuk tacizi ile haksız yere suçlanıp hayatının mahvoluşunu anlatıyor. Lucas, kırklı yaşlarda kreşte çalışan ve boşanmasını atlatmaya çalışan bir adamdır. Bir gün işler alt üst olur ve küçük bir yalan Noel ışıklarına karışır.

Buna da göz atın: İzlerken Yüreğinizi Burkacak Dram Filmleri

Tüm Zamanların En İyi Psikolojik Filmler arasında sizin en çok sevdiğiniz hangisiydi? Yorumlarda belirtin.

1 yorum

Bir Cevap Yazın