Tüm Zamanların En Çok İzlenen Yabancı Filmleri

Tüm Zamanların En Çok İzlenen Yabancı Filmleri

Sinema tarihinde romantik komediden drama, komediden polisiyeye kadar birçok yabancı film gişe rekorları kırdı. Tüm zamanların en çok izlenen yabancı filmlerini birçok usta yönetmen tarafından beyaz perdeye taşındı. Türkiye’de de gösterime giren bu yapımlar dünya genelinde en çok izlenen yabancı filmler arasında yer alıyor.

10- Esaretin Bedeli:

Esaretin Bedeli

1994 yılında gösterime giren ve 9.3’lük İmdb puanına sahip olan Esaretin Bedeli günümüzde de en çok izlenen yabancı filmler arasında yer alıyor.

9- Yeşil Yol:

Stephen King’in romanında uyarlanan Yeşil Yol hafızalara kazınan diyalogları ve sahneleriyle unutulmaz filmler arasında.

8- İyi Kötü Çirkin:

Bu zamana kadar en çok izlenen Western filmlerinin başında gelen İyi- Kötü – Çirkin’in başrolünde usta oyuncu Clint Eastwood yer alıyor.

7- Batman Begins:

Christopher Nolan tarafından yazılıp yönetilen Batman: Başlıyor, dünya genelindeki festivallerde 15 farklı ödül kazandı.

6- Geleceğe Dönüş:

Robert Zemeckis imzalı Geleceğe Dönüş toplam üç filmden oluşan ve bu zamana kadar en çok izlenen bilim-kurgu serisidir.

5- Jaws: En Çok İzlenen Yabancı Filmleri

Sinema tarihindeki ilk köpek balığı filmi olan Jaws 1975 yılında gösterime girdi. Korku ile gerilimi harmanlayan yapım listemizin 5. sırasında yer alıyor.

Tüm Zamanların En Çok İzlenen Yabancı Dizileri Listemize de göz atabilirsiniz

4- Yeni Hayat:

Issız bir adaya düşen bir adamın hikayesini sade ama etkili bir dille anlatan filmde Tom Hanks’ın oyunculuğu tekrar tekrar görülmeye değer.

3- 3 İdiot: En Çok İzlenen Yabancı Filmleri

Bollywood yapımı olan film Türkiye’de 3 Aptal adıyla gösterime girdi. Bir mühendislik okulunda okuyan 3 arkadaşın hikayesini anlatan yapımın en iyi yabancı film dalında birçok ödülü bulunuyor. .

2- Er Ryan’ı Kurtarmak:

O zamana kadar en yüksek bütçeli savaş filmi olan Er Ryan’ı Kurtarmak filminin yönetmen koltuğunda Steven Spielberg oturuyor.

1- Titanic: En Çok İzlenen Yabancı Filmleri

Titanic faciasını bir aşk ilişkisi üzerinden anlatan filmde Kate Winslet ve Leonarda Di Caprio’nun uyumlu oyunculuğu dikkat çekti. Film birçok dalda Oscar kazanırken özellikle final sahnesiyle hafızalara kazandı.

Bir Cevap Yazın