Tüm Zamanların En Çok İzlenen Yabancı Dizileri

Tüm Zamanların En Çok İzlenen Yabancı Dizileri

Yabancı diziler ülkemizde de oldukça fazla izlenen dizilerdir. Dünyaca ünlü olan bu başyapıtlar ünlü oyuncuların yer aldığı yabancı dizilerdir. Yabancı diziler pek çok film izleme platformlarında da yer almaktadır. Siz de yabancı diziler izlemeyi seviyorsanız hazırlamış olduğumuz bu listeyi mutlaka göz atmalısınız. Bu liste tüm zamanların en çok izlenen yabancı dizileri listesinden oluşmaktadır. Siz de bu listeyi paylaşabilir ve tüm zamanların en çok izlenen yabancı dizileri listesini arşivleyebilirsiniz.

14) Peaky Blinders

Dünyaca ünlü yabancı dizilerden biri olan Peaky Blinders, İngiltere’nin Birmingham şehrinde çekilen bir dizidir. Suç ve dram alanında çekilmiş en iyi yabancı dizilerden olan Peaky Blinders dizisi 2013 yapımlı bir dizidir.

13) The Outsider

2020 yapımlı olan The Outsider filmi kısa sürede geniş izleyici kitlesine ulaştı. Suç, dram ve gizem alanında çekilmiş en iyi örneklerden olan The Outsider dizisi en çok izlenen yabancı diziler arasına girmeyi başardı. Dizide ki başrol karakter Terry’dir. Terry parkta bulduğu bir çocuk cesedini polislere haber verir. Daha sonra soruşturma süreci başlar.

12) The Witcher: En Çok İzlenen Yabancı Dizileri

The witcher dizisi ülkemizde de en çok izlenen yabancı diziler listesine girmeyi başardı. The Witcher dizisi 2019 yapımlı olan bir yabancı dizidir. Fantastik alanında çekilen bu dizi uzun süredir barış içerisinde yaşayan cüceler ve diğer toplulukların savaş halini anlatmaktadır.

Eğer merak ediyorsanız Tüm Zamanların En Çok İzlenen Yabancı Filmleri listemize de bakabilirsiniz..

11) True Detective

True detective ilk sezonu 2014 yayınlanan bir dizidir. Dizinin başrolünde Matthew McConaughey yer almaktadır. Seri katilin peşine düşen dedektiflerin maceralarını anlatır.

10) Sherlock: En Çok İzlenen Yabancı Dizileri

2010 yapımlı olan Sherlock dizisi de en çok beğenilen ve izlenen diziler arasına girmeyi başarmıştır. Sherlock Britanya asıllı bir dizidir.

9) Prison Break

Belkide en beğenilen diziler arasında olan Prison Break dizisi Amerikan yapımı bir dizidir. Dizide kaçış hikayesini anlatmaktadır.

8) Lost: En Çok İzlenen Yabancı Dizileri


En çok izlenen diziler arasında yer alan lost dizisi 2004 yapımlı bir dizidir. Macer dram ve fantastik alanında çekilmiş en iyi dizilerden biri olarak gösterilir.

7) The Walking Dead


2010 yapımlı olan bu dizi en çok izlenen ve dünyadaki en fazla izleyicisi olan dizilerden biridir. Zombi temalı olan bu dizi insanlarla zombilerin savaşını anlatmaktadır. Zombiler insanları ısırdıkça virüsünü yayar ve ısırılan kişi de zombi olur. Kısır döngüyü anlatan bu dizi mutlaka izlenmesi gereken dizilerdendir.

6) How I Met Your Mother


Komedi ve romantik alanında çekilmiş olan bu dizi 2005 yılında çekilmeye başlanmış bir dizidir. Dizi 2014 senesinde final yapsa da hala en çok izlenen diziler arasındadır.

6) Dexter: En Çok İzlenen Yabancı Dizileri


2006 yapımlı Dexter filmi başrolünde Micheal C Hall oyuncusunun olduğu bir dizidir. Dizi aynı zamanda 8. sezonunda izlenme rekoru kırmıştır.

5) La Casa De Papel


2017 yapımlı bu dizi çıkar çıkmaz büyük izleyici kitlesine ulaştı. İspanyolların çekmiş olduğu en iyi diziler arasında gösterilmektedir.

4) Supernatural


Dram fantastik ve korku alanında çekilmiş bir dizi olan supernatural izleyicinin karşsıına ilk kez 2005 yılında çıktı. Kısa sürede geniş hayran kitlesine ulaştı.

3) Black Mirror


2011 yapımlı black mirror dizisi Türkiye’de de en çok izlenen yabancı diziler arasına girmeyi başardı.

2) Breaking Bad: En Çok İzlenen Yabancı Dizileri


İzleyici karşısına ilk kez 2008 yılında çıkan Breaking Bad filmi de yüksek reyting rekorları kıran bir dizidir. Aynı zamanda 2 kez altın kürenin sahibi olmuş bir dizidir.

1) Game Of Thrones


Belki de dünyanın gelmiş geçmiş en iyi dizilerinden biri olarak kabul edilen Game Of Thrones ülkemiz başta olmak üzere dünyada en çok izlenen diziler arasındadır. Game Of Thrones aksiyon, macera ve dram alanında çekilmiş dünyanın en iyi dizisidir.

Bir Cevap Yazın