Tüm Zamanların En Çok İzlenen Seri Filmleri

Rocky Serisi (1976 – 2006)

Sinema tarihinde damga vuran ve bir oturuşta bütün bir seriyi bitirebileceğiniz tüm zamanların en çok izlenen seri filmleri listesini sizler için hazırladık!

1- Baba Serisi (1972 – 1990) (The Godfather)

baba Tüm Zamanların En Çok İzlenen Seri Filmleri

40’lı yıllarda İtalyan bir mafya ailesinin Amerika’da başından geçenlerin anlatıldığı ünlü sinema filmi, bazı kişiler için sinema tarihinin gelmiş geçmiş en iyisi olarak kabul edilir. Oyuncu kadrosunda Al Pacino, James Caan, Diane Keaton ve Robert De Niro gibi efsane isimler yer alıyor. Kurtlar Vadisi dizisini izlemeyi seviyorsanız Baba serisini de seveceksiniz. Baba filminde ailenin tüm üyelerinin yer altı dünyasındaki yaşadığı olaylar ve verdikleri mücadeleler anlatılıyor.

2- Rocky Serisi (1976 – 2006)

Rocky Serisi (1976 – 2006)

Rocky serisini bilmeyen kimse yoktur. Dövüş sahneleri, aksiyon filmleri dediğimizde aklımıza gelen ilk filmlerden birisi Rocky oluyor. Sylvester Stallone’nin başrol oynadığı film serisi unutulmazlar arasına girerek bir de Oscar ödülü kazanmıştır. Buna ek olarak Eye of the Tiger film müziği ile aklımızdan çıkmayan bir müziğe sahiptir.

3– Hızlı ve Öfkeli Serisi (2001 – 2017) (Fast and Furious)

Hızlı ve Öfkeli Serisi (2001 – 2017) (Fast and Furious)

Aksiyon, suç, gerilim ve hız… Hepsinin bir arada bulunduğu Hızlı ve Öfkeli (Fast and Furious) serisi tüm zamanların en çok izlenen seri filmlerinden bir tanesidir. İlk başlarda sadece araba yarışlarıyla bizi mest etse de serinin son filmlerindeki yüksek bütçeli aksiyon sahneleriyle gözleri kamaştırıyor. Vin Diesel, Paul Walker, Jason Statham, Dwayne Johnson gibi başarılı aktörlerle çok daha iyi bir film oluyor. İzlemediyseniz mutlaka bir an önce serinin tüm filmlerini izlemelisiniz.

4- Matrix Serisi (1999 – 2003)

Matrix Serisi (1999 – 2003)

Günümüz teknolojisinde basit gibi görülen ama ilk vizyon zamanında bu teknoloji imkansız dediğimiz bir bilim kurgu filmidir Matrix. Bilim kurgu türünü sevenler için asla atlatılmaması gereken bir baş yapıttır. Filmin kadrosunda Keanu Reeves, Laurence Fishburne gibi başarılı isimler yer alıyor. Matrix filminin konusu içinde yaşadığımız dünyanın aldatmacadan oluştuğunu ve insanlığın uzaylıların kölesi olduğunu anlatıyor. Matrix serisinde ise bu düzeni yıkmak için çabalıyorlar.

Buna da göz atın: Uzun Soluklu Dizi Önerileri

Tüm Zamanların En Çok İzlenen Seri Filmleri arasından en beğendiğiniz hangisiydi? Yorumlarda belirtin.

2 Yorum

Bir Cevap Yazın