Tüm Zamanların En Çok İzlenen Bilim Kurgu Filmleri

fight club en çok izlenen Brad Pitt filmleri

Bilim kurgu severler burada mısınız? Sizler için harika bir liste hazırladık. İşte tüm zamanların en çok izlenen bilim kurgu filmleri yazımızda.

1- Yıldızlararası (Interstellar) (IMDb: 8,6)

interstellar

Cooper, teknik becerisi yüksek olan bir çiftçidir. Hayattaki tek amacı çocuklarına güvenli bir hayat sunmaktır. Geçmiş yıllarda yaşamış olduğu bilim insanı kariyerindeki başarısı için reddedemeyeceği bir teklif alır. Kariyerine geri dönmek zorunda kalır. Cooper ailesini geride bırakarak insanlık için önemli bir görevi üstlenir. Filmin yönetmenliğini Christopher Nolan yapmıştır.

2- Başlangıç (Inception) (IMDb: 8,8)

inception başlangıç

Kurnaz bir hırsız olan Dom Cobb, insanların bilinç altının derinliklerine girme özelliğine sahip. Bu özelliği ise yapamayacağı hiçbir soygun yok. Üstüne bir de bu karakteri Leonarda Di Caprio canlandırınca film tadından yenmiyor. Bir olay sonucu Cobb, sevdiği her şeyi kaybediyor. Eğer “Inception”ı tamamlayabilirse sevdiği her şeyi geri alacaktır.

3- Dövüş Kulübü (Fight Club) (IMDb: 8,8)

fight club

Dövüş kulübünün ilk kuralı: Dövüş kulübü hakkında konuşma… Brad Pitt ve Edward Norton başrollerini canlandırdığı bu filmi elbet duymuş ya da biri size önermiştir. Jack, hayatını tekdüze yaşayan bir memurdur. Bir süredir uykusuzluk çekmektedir. Bu sorundan kurtulmak için terapilere gider ve burada Marla adında bir kadınla tanışır. Daha sonra ise hayatını tamamen değiştirecek Tyler Durden ile tanışır. Durden, Jack’in hayatında ulaşmak istediği her şeye ulaşmayı başarmış biridir ve onu Fight Club ile tanıştıracaktır.

4- Matrix (IMDb: 8,7)

matrix

Tüm zamanların en çok izlenen bilim kurgu filmleri listesinde tabii ki Keanu Reeves’in başrol oynadığı Matrix filmi de yer alıyor. Bilim kurgu diyince akıllara gelen ilk film bile olabilir. Filmde iki gerçeklik vardır: yaşamın kendisi ve rüya. Neo, Trinity ile tanışır ve başka dünyalara yolculuk eder. Burada Morpheus ile karşılaşır, Matrix hakkında bilgiler edinir.

5- Yüzüklerin Efendisi (Lord of the Rings) (IMDb: 8,9)

lord of the rings

Yüzüklerin Efendisi serisi, Peter Jackson tarafından yönetilen ve Sean Astin, Elijah Wood ve Viggo Mortensen gibi isimleri oyuncu kadrosunda bulunduran en iyi filmlerden bir tanesidir.

Önerilen Yazı: Temmuz Ayında En Çok İzlenen Netflix Yapımları

Tüm Zamanların En Çok İzlenen Bilim Kurgu Filmleri arasından en beğendiğiniz hangisiydi? Yorumlarda belirtin.

1 yorum

Bir Cevap Yazın