Tüm Zamanların En Çok İzlenen 10 Netflix Dizisi

En Çok İzlenen 10 Netflix Dizisi

Netflix, yayınlarını dijital ortamda yani internet üzerinden izleyicileriyle buluşturuyor. Kurulduğu 1997’den beri izleyicilerine standartlarının üzerinde film ve netflix dizileri sunmasıyla tanınıyor. En Çok İzlenen 10 Netflix Dizisi Bu yazımızda efsane olmuş ve en çok izlenen 10 Netflix dizisini tanıtacağız.

 

Netflix, ülkelerin ve toplumların nabzını tutarak, uzun soluklu projeler için ülkelere giriş yapıyorlar. Netflix dizileri; korku, macera, suç, komedi, animasyon, fantastik, bilim kurgu, drama, gizem, gerilim türleri gibi geniş bir yelpazeye ayrılıyor. Bu türler arasından tüm zamanların en çok izlenen netflix dizileri ondan geriye doğru sıralıyoruz.

En Çok İzlenen 10 Netflix Dizisi

10- Lucifer 

lucifer Ağustos Ayında Yayınlanacak Diziler

“Cehennem Lordu” Lucifer En Çok İzlenen 10 Netflix Dizisi listesine onuncu sıradan giriyor. Lucifer, çizgi romandan televizyona uyarlanmış dizilerden biridir. 2016’da yayın hayatına başlamış ve bugüne kadar 4sezon yayınlanmıştır. 5. sezonun da 2020 içinde geleceği belirtiliyor.

Şeytan olan Lucifer (Tom Ellis), cehennemden kaçarak Los Angeles’e gelir. Burada, Lux adında bir bar işletmeye başlar. Aynı zamanda da Lon Angeles polis departmanına danışman olarak yardım eder. Dedektif Chloe Decker ( Lauren German) ile ortak çalışarak, şehirdeki cinayetleri çözmeye başlarlar.

9- How I Met Your Mother

Dizi, Netflix’in uzun soluklu dizilerinden biridir. 2005’da yayın hayatına başlamış ve tam 9 sezon sürmüştür. Komedi ve romantik türünde çekilen bir sit-com dizisidir. Yapımcılığını Carter Boys ve Craig Thomas’ın üstlendiği dizide başrollerde; Josh Radnor, Jason Segel, Neil Patrick Harris, Cobie Smulders ve Alyson Hannigan oynuyor.

Dizi, 2030 yılında başlayarak geçmişe 2005’e dönüyor. Ted Mosby, çocuklarına, anneleriyle nasıl tanıştığını anlatmaya başlıyor ve bu hikaye tam 9 sezon 218 bölüm sürüyor. Hikaye flash backlerle beş yakın arkadaş olan Ted, Marshall, Lily, Barney ve Robin’in 20’li yaşlardaki maceralarını anlatıyor.

8- Prison Break

2005’de ekranlara gelen polisiye, gerilim ve dram türündeki dizi tam 5 sezon sürerek, 2017’de final yaparak klasikler arasında yerini aldı. Michael Scofield (Wentworth Miller), işlemediği bir suç yüzünden haksız yere idam cezasına çarptırılan abisi Lincoln Burrows (Dominic Purcell)’i Fox River Eyalet Hapishanesi’nden kaçırmaya çalışıyor.

Ayrıca, En Çok İzlenmesi Gereken Amazon Prime Dizileri yazımıza da bakabilirsin…

7- La Casa De Papel

2017’de mini bir dizi olarak ekranlara gelen yapım, büyük ilgi görünce arka arkaya yeni bölümler çekilerek 4 sezona ulaştı. Gördüğü yoğun ilgi sonucunda dizinin 5. sezonunun da izleyicilerle buluşacağı bekleniyor.

İspanyol yapımı suç ve soygun dizisi gerçek bir olaydan kurgulanıyor. Yapımcılığını Alex Pina’nın yaptığı dizinin Álvaro Morte (El Profesör), Pedro Alonso (Berlin), Úrsula Corberó (Tokyo), Alba Flores (Nairobi), Miguel Herran (Rio) gibi zengin ve güçlü oyuncu kadrosu bulunuyor.

El Profesör bir suç dahisidir, 8 kişilik ekip kurarak ve mükemmel bir soygun planlayarak İspanya Kraliyet Darphanesi’ni soymaya girişirler. Olaylar istedikleri gibi gitmez ve iç sorguları başlar. İlerleyen sezonlarda ekip daha da büyür ve başka soygunlara başlarlar.

En Çok İzlenen 10 Netflix Dizisi Listesinde 6. Sırada: Vikings

Vikings, dönem ve savaş dizisi olarak 2013’de yayın hayatına başladı ve 6. sezonuyla 2020’yi gördü.
Yönetmenliğini   Michael Hirst’in üstlendiği dizide başrollerde  Katheryn Winnick, Travis Fimmel, Gustaf Skarsgård bulunuyor. Dizi, tarihte önemli bir yere sahip olan Vikingler7in ilgi çekici kültürünü, yaşamlarını ve efsanelerini de gözler önüne seriyor.

8. yüzyıl İskandinavyası’nda Ragnar Lothbrok’un basit bir çiftçiyken cesur bir savaşçıya dönüşmesi anlatılıyor. Ragnar’ın Savaş Tanrısı Odin’in soyundan geldiğine inanılıyor. Ragnar da acımasız ve korkusuz adamlarıyla birlikte denizlere açılıp, savaşlara katılıyor.

5- Dark

Dizi, bilim kurgu türü olarak, karmaşık ve gizemli yapısıyla 2017’de izleyicisiyle buluştu. Yeni olmasına rağmen izleyiciyi kendisine bağlamasıyla yeni sezonları garanti altın aldı.
Olaylar Almanya’nın Winden kasabasında geçiyor. Bu kasabada kimsenin açıklayamadığı olaylar oluşuyor ve zaman her 33 yılda bir tekrarlanıyor.

33 yıl önce kaybolan bir çocuk gibi bir çocuk daha kaybolur. Birbiriyle bağlantılı olan 4 aile umutsuz bir çaba içine girerler. Araştırmalar sonucunda acı gerçekler ortaya çıkar ve kasabanın kaderi değişir.

4- Bojack Horseman

Bojack Horseman

Bojack Horseman animasyon olmasına rağmen işlediği konular ve verdiği mesajlarla Netflix’in en kaliteli ve izlenen dizileri listesine girmeyi başarmıştır. 2014’de başlayan dizi 6 sezon sürerek 2020’yi görmüştür.

Olaylar insan-hayvanların ve insanların bir arada yaşadığı alternatif evrende geçiyor. 90’lı yıllarda sitcom yıldızı olarak ünlenen Bojack’ın günümüzde tekrar eski ününe kavuşmak için çabaları işleniyor.
25 dakikalık bu mini animasyon, varoluş, ilişkiler ve derin konularla kara komedi ve drama özelliğini  gösteriyor.

3- Peaky Blinders

Mutlaka İzlemeniz Gereken Netflix Dram Dizileri

2013’de izleyiciyle buluşan dram, polisiye, suç ve dönem dizisi olan Peaky Blinders 6 sezon sürmüştür. Birinci Dünya Savaşı sonrası İngiltere’deki çete oluşumları, savaşları ve polisle verdikleri mücadele anlatılıyor. Dizide olaylar gerçek bir hikâyeden esinlenerek oluşturulmuş.

Yapımcılığını Steven Knight’ın üstlendiği dizide, başrolleri Cillian Murphy, Paul Anderson, Iddı Goldberg,  Helen McCory paylaşıyorlar.

Peaky Blinders çetesi, Birmingham’ın ünlü çetelerinden biridir. Çete, bir soygunda yanlışlık yapınca, polis departmanı olayı sorgulaması için bir müfettiş görevlendirir. Bu müfettiş, çetenin başına bela olacaktır.

2-Sherlock ( En Çok İzlenen 2. Netflix Dizisi )

En Çok İzlenen 10 Netflix Dizisi listesinde 2. sırada yer alan Sherlock, tüm zamanların en iyi polisiye romanlarından ve sinema filmlerindendir. Sherlock, Netflix yapımıyla dizi olarak da tarihteki yerini aldı. Birçok çocuğun dedektiflik hayallerini süsleyen, onun gibi olmasını sağlayan bu modern mini dizi 2010’da ekranlarda boy gösterdi ve tam 4 sezon sürdü. 

Ünlü dedektif Sherlock Holmes (Benedict Cumberbatch), müzmin yardımcısı Dr. John Watson (Martin Freeman) ile birlikte İngiliz polis teşkilatına cinayetlerin çözülmesinde yardımcı olmaktadır. Her bölümde ayrı bir vaka Sherlock’un muhteşem zekâsıyla çözülürken, azılı suç dehası James Moriarty (Andrew Scott) Sherlock’un baş düşmanı olarak sürekli kötü planlar içindedir.

1- The Breaking Bad ( En Çok İzlenen Netflix Dizisi )

En Çok İzlenen 10 Netflix Dizisi listesinde ilk sırada yer alan Dizi, sıradan bir kimya öğretmeninin, ailesinin geçimini sağlamak için nasıl bir suç karteline dönüştüğünü muhteşem bir dille anlatıyor. 2008’de yayınlanmaya başlayan dizi 5 sezon boyunca izleyiciyi ekranlara kilitlemiş ve sonraki bölümleri heyecanla beklemelerini sağlamıştır.

Walter White (Bryan Cranston), bir lisede kimya öğretmeni olarak görev yapmakta ve ailesini zar zor geçindirmektedir. Bir gün akciğer kanseri olduğunu öğrenince, ailesini geride parasız bırakmak istemez. Kimya bilgisini ve yeteneğini uyuşturucu yapmakta kullanır ve adım adım ilerleyerek New Mexico’nun uyuşturucu imparatorluğuna doğru bir yürüyüş başlar.

3 Yorum

Bir Cevap Yazın