Sürükleyici Gerilim Filmleri

Gerilim filmleri izlemeyi sever misiniz? Eğer cevabınız evet ise sizler için birbirinden güzel filmleri bir araya getirdik. En iyi filmler arasından geçtiğimiz sürükleyici gerilim filmleri listesi sizlerle. İyi seyirler dileriz.

5. Mad Max Fury Road (2015) – IMDB Puanı: 8,1

Kıyamet sonrası döneminde çorak bir arazide bulunan bir grup kadın mahkum, psikotik bir tapan ve Max adında bir serserinin yardımı ile birlikte memleketini arayan zalim bir hükümdara isyan ediyor. George Miller’ın yönetmenliğindeki yapımda Tom Hardy, Charlize Thereon, Zoe Kravitz ve Nicholas Hoult onuyor. IMDb’den 8,1 puan alan Mad Max Fury Road, 120 dakika sürüyor.

4. Tutsak (2013) – IMDB Puanı: 8,1

Keller Dover’ın kızı ve arkadaşı bir gün şüpheli bir şekilde kaybolur. Emniyet ekipleri birden fazla ipucunun peşine düşerken ve kayıpları bulması için baskı gören Keller Dover, sorumluluğu kendi üstüne alır. 153 dakika süren filmde Hugh Jackman, Viola Davis ve Jake Gyllenhaal oynuyor.

3. Kayıp Kız (2014) – IMDB Puanı: 8,1

Karısının ortadan kaybolmasından sonra yerel medyanın yoğun bir baskısı altında kalan adam, karısını öldürmekle suçlanır. Spot ışığının kendisine döndüğünü gören adam ne yapacağını şaşırır. 149 dakika uzunluğunada filmin yönetmenliği koltuğunda David Fincher oturuyor. Başrollerde ise Ben Afflect ve Neil Patrick Harris yer alır.

2. Asabiyim Ben (2014) – IMDB Puanı: 8,1

Zor durumdaki insanların bulunduğu Asabiyim Ben filminde, insanların yaptıkları davranışların uç noktalarını araştıran altı farklı hikaye anlatılıyor. Sürükleyici gerilim filmleri listemizde bulunan bu film 122 dakikadan oluşuyor. Başrollerde ise Dario Grandinetti ve Monica Villa yer alıyor. Filmin yönetmenliğini Damian Szifron üstleniyor.

1. Gizli Dünya (2015) – IMDB Puanı: 8,1

Kapalı bir alanda 7 yıl rehin tutulan bir kadın ve küçük çocuğu en sonunda özgürlüklerine kavuşur. Küçük çocuk dış dünya ile ilk kez temas kurmuştur. Yıllar sonra gün yüzü gören kadın, oğluna dünyayı tanıtmaya çalışır. Lenny Abrahamson’un yönettiği film 118 dakikadan oluşuyor. Brie Larson, Sean Bridgers, Wendy Crewson oyuncu kadrosunda bulunuyor. İzlemenizi tavsiye ederiz.

Bir Cevap Yazın