Soygun Meraklıları için: En İyi Soygun Filmleri

catch me if you can

Hırsızlık, dolandırıcılık… Hepsinin bir araya toplandığı soygun meraklıları için en iyi soygun filmleri listesini sizler için hazırladık.

1- Belalılar (The Sting) (IMDb: 8,3)

the sting

1973 yapımı Belalılar filmi hem eski filmleri hem de soygun filmlerini sevenler için güzel bir öneri oluyor. Robert Redford ve Paul Newman gibi başarılı aktörlerinde oynadığı film en iyi dolandırıcılık filmleri arasında yer alıyor. Döneminde Oscar ödüllerini silip süpüren bu filmi izlemenizi tavsiye ediyoruz.

2- Sıkıysa Yakala (Catch Me If You Can) (IMDb: 8,1)

catch me if you can

Frank Abagnale Jr. adındaki bir dolandırıcının gerçek hikayesinin anlatıldığı Sıkıysa Yakala filminde Tom Hanks ve Leonardo Di Caprio gibi başarılı isimleri görüyoruz. İkilinin birbirleriyle olan inanılmaz uyumu zamanında tüm eleştirmenlerden tam not kazandırmıştı. Steven Spielberg tarafından yönetilen bu film tarihin en iyi soygun filmleri arasına girmeyi başarıyor.

3- Tam Gaz (Baby Driver) (IMDb: 7,6)

baby driver

Oldukça deneyimli sürücü Baby, genç görünümünden dolayı “Bebek” anlamına gelen bu lakabı almıştır. Bu lakabı veren banka soyguncuları için sürücülük hizmeti vermektedir. Baby bir gün suç lideri ile tanışır ve onun için çalışmaya başlar. Kalkıştıkları bir soygunda başarısız olmaktan kaçamazlar ve bu seferde peşine düşen insanlardan kaçmaya başlar.

4- Hırsızlar Şehri (The Town) (IMDb: 7,5)

the town

Boston’da bulunan Charlestown bölgesi uzun yıllardır hırsızlık olayları ile ün kazanmıştır. Hırsızlık yapan kişiler birbirleriyle aile gibi olmuşlardır. Grup lideri Dough MacRay, hayatı boyunca insanlarla yakınlaşmaktan kaçınmıştır çünkü duyguların işine engel olacağını düşünmektedir. Ne yazık ki duyguları kontrol etmek elde değildir ve bir soygun sırasında rehin aldığı Claire Kessey’den hoşlanmaya başlar. Bu hoşlantı ekip liderini alt üst edecektir.

5- Başlangıç (Inception) (IMDb: 8,8)

inception başlangıç

Başarılı aktör Leonardo DiCaprio’nun Dom Cobb karakteriyle karşımıza geldiği bu film, tarihin en iyi soygun filmleri olmaya hak kazanıyor. Cobb’un diğer insanlarda olmayan bazı özellikleri var. Dom Cobb, kişilerin bilinç altına girerek onların zihinlerindeki bilgileri öğrenebiliyor. Bu özelliklerini kullanarak casusluk yapsa da aynı zamanda tüm sevdiklerinden uzaklaşmak zorunda kalmıştır.

Önerilen Yazı: Netflix Türkiye’de Ağustos Ayında Yayınlanacak Diziler

Siz de en iyi soygun filmleri arasında ekleme yapmak ister misiniz? Yorumlarda belirtin.

1 yorum

Bir Cevap Yazın