Sizi Etkileyecek Dram Filmleri

en iyi dram filmleri

Öyle dram filmleri vardır ki daha başında bile insanı etkilemeye başlar. Dram konulu filmler bazen üzer, bazen duygulandırır. Farklı duyguları bir arada yaşatır. İşte en iyi dram filmleri yer alan sizi etkileyecek dram filmleri listesi!

Geçmişin Gölgesinde (1998) – IMDb Puanı: 8,5

Geçmişin Gölgesinde filmi, bir cinayete kurban giden babasının intikamını almak için uğraşan bir gencin başından geçen olayları konu alıyor. Derek’in babası bir uyuşturucu satıcısı tarafından öldürülmüştür. Ardından Derek faşist bir çetenin önemli bir üyesi olmuştur. Babasının intikamını almak için kendileri gibi olmayan herkese saldırılar ve tacizler düzenler.

The Lighthouse (2019) – IMDb Puanı: 7,5

Thomas Wake, eski bir denizcidir. Son zamanlarda gizemli bir adada deniz feneri bekçiliği yaparak geçimini sağlamaya çalışır. Yıllardır bu adada tek başına bekçilik görevi üstlenir. Bir gün, Thomas’a yardım etmesi için Ephraim Winslow gelir. İkili birlikte çalışmaya başlarken bir iktidar savaşı ortaya çıkar. Thomas, gücünü kanıtlamak için Ephraim üzerinde baskı uygulamaya başlar.

Article 15 (2019) – IMDb Puanı: 8,2

Film, Hindistan’ın kırsal bölgelerinde görevli olan bir polis memurunun başından geçenleri anlatıyor. Başarılı bir polis memuru olan Ayan Ranjan, kaybolan üç genç kızın dosyasıyla ilgilenmeye başlar. Olayı araştıran polis memuru, kast sistemindeki adaletsizliğe tanıklık eder. Ayan, kast sistemine karşı bir savaş başlatır.

Sarıya Boya (2006) – IMDb Puanı: 8,2

İngiliz  bir araştırmacı olan Sue, Hint kültürüne karşı ilgilidir. Büyükbabasının yazdığı günlükleri okuyan Sue, Hindistan’a giderek oradaki bağımsızlık mücadelesi ile bir belgesel filmi çekmeye karar verir. Üniversite gruplarından oyuncu toplamaya çalışır. Ama üniversiteli gençler, Hint kültüründen uzaklaşıp Batı kültürünü taklit etmeye başlamışlardır.

Boş Ev (2004) – IMDb Puanı: 8.1

Tae-suk, boş evlerde kendine başka hayatlar oluşturan yalnız biridir. Tatil ya da başka nedenlerle evlerinden ayrılan insanları takip edip, onların evine konaklamaya başlar. Evde çalışmayan eşyaları tamir ederek kirasını öder. Bu misafirliğinin birinde evde tek başına olmadığını fark eder. Başarılı yönetmen Kim Ki-Duk’un imzalı filmlerinden olan Boş Ev, sizi etkileyecek dram filmleri listemizde kendine yer buluyor.

Bir Cevap Yazın