Sıkılmışken İzleyeceğiniz 4 Film

la haine Sıkılmışken İzleyeceğiniz 4 Film

Bazı zamanlarda üstümüze büyük bir sıkılmışlık hali gelir ve bundan kurtulmak çok zordur. Bir film olsa da izlesek diyebilirsiniz. İşte sizlere sıkılmışken izleyeceğiniz 4 film.

Les Miserables (2012)

Les Miserables

Sefiller, özgün adı ise Les Miserables olan film, 1987 yılında Broadway’de sahne alan ve dünyanın en çok gösterimi yapılan müzikallerinden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Victor Hugo’nun 1862 yılında yazdığı baş yapıtı olan Sefiller romanından uyarlanmıştır. 1980 yılında Fransız besteci Claude-Michel Schönberg bestelemiştir. Les Miserables, dünyanın sayısız bölgesinde onlarca kez sahnelenmiş ve çeşitli ödüller kazanmıştır. İşte bu başarılı müzikalin filmi olarak karşımıza çıkıyor. 2012 yılında vizyona giren Les Miserables filminin oyuncu kadrosunda Hugh Jackman, Russell Crowe ve Anne Hathaway gibi başarılı aktörler yer alıyor.

The New Mutants (2020)

The New Mutants

Roberto da Costa, Rahne Sinclair, Illyana Rasputin ve Sam Guthrie, izole edilmiş bir hastanede bulunan dört mutanttır. Genç mutantların hem kendileri için hem de toplum içn büyük bir sorun olduğunu düşünen Dr. Cecilia Reyes, onlara mutantlıklarının getirdikleri yetenekleri nasıl dizginlemeleri gerektiğini öğretmeye çalışıyor. The New Mutants, Josh Boone tarafınan yazılmış ve yönetilmiştir.

Socrates (2018)

Socrates

Sokrates, annesinin beklenmedik vefatının ardından, Sao Paolo kıyılarında yaşamaya başlayan 15 yaşında bir gençtir. Sokrates’in hayatta kimsesi yoktur ve yalnız başına hayatta kalma mücadelesi verir. Cinsel tercihi nedeniyle tecritle mücadele veren genç, değerli bir yaşam arayışına girer. Filmin oyuncu kadrosunda Christian Malheiros, Tales Ordakji, Jayme Rodrigues isimleri yer alırken yönetmenlik koltuğunda ise Alexandre Moratto oturmaktadır.

La Haine (1995)

la haine

Proteste, özgün ismi La Haine olan 1995 yapımlı film, Fransa’da çıkan şiddetli bir isyanda yer alan üç gencin hikayesini anlatıyor. Paris’te hareketli zamanlar yaşanır. Gruplar halinde takılan Paris gençleri ile etraflarını kuşatan polisler birbirlerine nefret dolu bakarlar. Abdel, polis soruşturmasında darp edildiği için hastanede yoğun bakımda olan mahallenin gençlerinden biridir. Paris’te bulunan gençlerden bir diğeri Vinz, Abdel’in yoğun bakımda hayatını kaybetmesiyle bir polis vurmaya yemin eder ve işe koyulur.

Buna da göz atabilirsiniz: Pandemi Sonrası Vizyondaki Filmler

Sıkılmışken İzleyeceğiniz 4 Film arasında en beğendiğiniz hangisiydi? Yorumlarda belirtin.

1 yorum

Bir Cevap Yazın