Sevgiliyle İzlenecek Romantik Filmler

Sevgiliyle İzlenecek Romantik Filmler

Sevgili ile birlikteyken yapılacak en güzel aktivitelerden biri film izlemektir. İşte en iyi romantik filmler yer alan sevgiliyle izlenecek romantik filmler listesi…

Titanik (1997) – IMDb Puanı: 7,8

Titanik adında devasa bir gemi yapılmıştır. Öyledir ki “Tanrı bile batıramaz” denilen bu gemi bir gün yolculuğa çıkar. Rota üzerinde bulunan bir buz dağına çarpar ve batar. Titanik filmini hepiniz biliyorsunuz fakat asıl olay tabii ki geminin içindeki romantik hikayelerden geçiyor. Rose ve Jack, gemide şans eseri tanışan iki kişidir. Aralarında çok büyük bir sınıf farkı olmasına rağmen birbirlerinden hoşlanmışlardır. Leonardo DiCaprio ve Kate Winslet isimlerin yer aldığı film, “En İyi Film” ödülü dahil 11 ödülü kazanmıştır.

Küçük Kadınlar (2019) – IMDb Puanı: 7,8

Küçük Kadınlar filmi, İç Savaş’ın ardından Amerika’da hayatına devam eden dört kız kardeşin hikayesini konu alıyor. Meg, Jo, Beth ve Amy dört kız kardeştir fakat hepsi birbirinden farklı karakteristik özelliklere sahiptir. Çocukluk dönemlerini geride bırakan ve artık kadınlık dönemine geçen kardeşler sayısız sıkıntıyla baş etmeye çalışırlar. Bu süreçte en büyük yardımcıları birbirleri olmaktadır.

Not Defteri (2004) – IMDb Puanı: 7,8

Not Defteri filmi 1940’lı yıllarda geçiyor. Güney Carolina’ya Allie Hamilton adındaki 17 yaşındaki genç ve güzel bir kız gelir. Burada yaşayan Noah, Allie’yi ilk gördüğü andan itibaren aşık olur. Allie de aynı duyguları beslemektedir. Aralarında sınıf farkı olmasına rağmen aşklarının önüne geçemezler. İkinci dünya savaşının patlak vermesiyle birlikte onları bekleyen bir ayrılık vardır. Ryan Gosling ve Rachel McAdams isimlerinin muhteşem oyunculuğu ile bu film oldukça güzel oluyor.

Geetha Govindam (2018) – IMDb Puanı: 7,7

Masum bir genç öğretim görevlisi, yanlış bir anlaşılma sonucu sapık olarak görülür. Genç öğretim görevlisini hor gören bir kadın, kayınbiraderinin küçük kız kardeşi olduğu ortaya çıkar. Ardından aralarındaki soğukluk eriyen çiftin aşk çiçekleri açmaya başlar. Sevgiliyle izlenecek romantik filmler arayanlar için başarılı bir filmdir.

Gizli Bir Yaşam (2019) – IMDb Puanı: 7,4

Franz Jagerstatter, trajik bir kadere sahip olan bir adamdır. Konusu gerçekten hayattan alınan film, II. Dünya Savaşı’nda yaşanan olayların ardından Nazi Ordusu’nun himayesi altında savaşmayı reddetmiştir. Bu nedenle 1943 yılında idam cezasına mahkum bırakılır.

1 yorum

Bir Cevap Yazın