Sevgiliyle İzlenecek Aşk Filmleri

Sevgiliyle İzlenecek Aşk Filmleri

Romantik bir ortam oluşturup sevgilinizi de yanınıza alıp saatlerce film izlemek herkesin hayali olabilir. Bu yazımızda sizlere sevgiliyle izlenecek aşk filmleri listesini hazırladık.

Aşk Zamanı (2000) IMDb: 8.1

Kar Wai Wong tarafından yönetilen Aşk Zamanı filminin oyuncu kadrosunda Tony Chiu-Wai Leung, Maggie Cheung, Ping Lam Siu gibi isimler yer alıyor. 1 saat 38 dakika süren film IMDb’den 8,1 puan almayı başarmış. Biri kadın biri erkek olan iki komşu, eşlerinin şüpheli evlilik dışı faaliyetlerinden sonra güçlü bir bağ kurar. Benzer hataları kendileri yapmamak için bağlarını platonik olarak yaşamaya karar verirler.

Hırçın Sevgilim (2011) IMDb: 8.2

Hırçın Sevgilim, Jae-young Kwak tarafından yönetilen ve Tae-Hyun Cha, Ji-Hyun Jun, In-mun Kim gibi oyuncuların oynadığı komedi, dram ve romantik türündeki filmdir. Genç bir adam Seul’deki bir metro istasyonunda raylara çok yakın duran sarhoş ve bir o kadar da sevimli bir kadın görür. Onu hızlıca geri çeker ve hikayeleri başlar.

Sil Baştan (2004) IMDb: 8.3

Sil Baştan filmi, ilişkileri bozulmaya başlayan çiftin hafızalarını sildirmek için tıbbi bir işlemden geçmelerini konu alır. Michel Gondry tarafından yönetilen filmin oyuncu kadrosunda Jim Carrey, Kate Winslet ve Tom Wilkinson yer alıyor.

Aşıklar Şehri (2016) IMDb: 8.4

Ryan Gosling, Emma Stone ve Rosemarie DeWitt oyuncularının başarılı bir rol sergilediği film Damien Chazelle tarafından yönetiliyor. 2 saat 8 dakika uzunluğundaki Aşıklar Şehri 2016 yılında vizyona girmiş.

Amelie (2001) IMDb: 8.4

8.3.4

Amelie, Paris’te kendi adalet anlayışıyla yaşayan masum ve saf bir kızdır. Çevresindekilere yardım etmeye karar verir. Bu sırada aşkın ne olduğunu keşfeder.

Veer-Zaara (2004) IMDb: 8.5

2004 yapımı filmin yönetmen koltuğunda Yash Chopra yer alıyor. Shah Ruhk Khan, Preity Zinta ve Rani Mukerji’nin oyuncu kadrosunda yer aldığı filmi sevgiliniz ile izleyebilirsiniz.

Selvi Boylum Al Yazmalım (1977) IMDb: 8,7

Bu filmi pek anlatmaya gerek yok. Türkan Şoray ve Kadir İnanır ikilisinin Türk sinemasındaki en kült filmlerden biri. Sevgiliyle izlenecek aşk filmleri listesinin en iyi filmi olarak karşımıza çıkıyor.

2 Yorum

Bir Cevap Yazın