Netflix’e Taş Çıkartacak En Çok İzlenen Kore Dizileri

En Çok İzlenen Kore Dizileri

Avrupa ve Amerika kıtalarında en çok izlenen diziler genellikle Netflix platformunda yayınlanıyor. Peki Asya kıtasındaki dizileri düşündünüz mü? İşte Netflix’e Taş Çıkartacak En Çok İzlenen Kore Dizileri listesi sizlerle!

En Çok İzlenen Kore Dizileri

4- İmparatoriçe Ki (2013) IMDb: 8,6

Kore yapımı bu dizi ülkemizde TRT ekranlarında da yayınlanarak oldukça büyük bir izleyici kitlesine sahipti. Dizimiz, Cengiz Han tarafınadn kurulan Yuan Hanedanlığı’na 37 yıl boyunca hükmeden “Demir Leydi”nin hayatını konu alıyor. 51 bölümden oluşan İmparatoriçe Ki dizisinde tempo hiçbir zaman düşmüyor.

3- Moon Lovers: Scarlet Heart Ryeo (2016) IMDb: 8.7

Bir aşk dizisi olarak gözükebilir ancak sıradanlaşmış aşk dizilerinden kesinlikle çok farklı. Diziyi izleyince fark edeceksiniz ki sizi içine çekecek ve ilginç bir maceraya sürükleyecek. Dizi, Goryeo rejiminin ilk zamanlarında geçiyor. 25 yaşındaki Hae Soo güneş tutulması esnasında zamanda geriye gider. Goryeo döneminde Wang Hanesi prenslerinin birbirleri arasındaki anlaşmalıkları arasında kendini bulur. Büyük bir aşk hikayesi bu şekilde başlar.

2- The Lonely and Great God – Goblin (2016-2017) IMDb: 8.7

Dizi, Kim Shin’in ölümsüz hayatını bitirmek için insan genine ihtiyacı olmasını ve arayışa çıkmasını konu alıyor. Toplamda 19 bölümde oluşan The Lonely and Great God – Goblin dizisinde, Goblin uzun yıllardır gelinini aramıştır. Ortalığı karıştıran yeğeni yüzünden Azrail ile aynı evi paylaşmak durumundadır. Eve dadanan hayaletler Eun Tak’a onun bir Goblin gelini olduğunu söyler. Eun Tak ise bunu ispatlamak için çabalar.

1- Chuno (2010) IMDb: 8.7

En Çok İzlenen Kore Dizileri listemizin birinci sırasında olmayı hak eden dizimiz Chuno oluyor. Dizide aşk, şehvet, gurur gibi her konu yer alıyor. Birçok ödül alan kore yapımı dizi, Lee Dae-gil’in Un Nyun adındaki bir köleye aşık olmasını konu alıyor. Köle kızın abisi, kardeşini kaçırarak izini kaybettirir. Lee Dae-gil sevdiğini kadının yerini bulmak için her yeri arar. Eleştirmenler tarafından tam not alan yapımı mutlaka izlemelisiniz.

Buna da göz atın: Tüm Zamanların En Çok İzlenen Seri Filmleri

Netflix’e Taş Çıkartacak En Çok İzlenen Kore Dizileri listesini arasında en çok sevdiğiniz hangisiydi? Lütfen yorumlarda belirtin.

1 yorum

Bir Cevap Yazın