Mutlaka İzlenmesi Gereken Gerilim Filmleri

Gerilim filmleri izlemeyi sever misiniz? Peki, en iyi gerilim filmleri nelerdir? İşte mutlaka izlenmesi gereken gerilim filmleri listesi…

1- Altıncı His (1999) – IMDB Puanı: 8,1

Altıncı His filmi, ruhlar alemi ile iletişim kuran bir çocuğun cesareti kırılmış bir psikologdan yardım istemesini konu alıyor. Alejandro Inarritu’nun yönettiği filmde Goyo Toledo, Gael Garcia Bernal ve Emilio Echevarria yer alıyor. Mutlaka izlenmesi gereken gerilim filmleri listemizde yer alıyor. Film 2 saat 34 dakika sürüyor.

2- Kill Bill Vol. 1 (2003) – IMDB Puanı: 8,1

Kill Bill serisinin ilk filmi olan Kill Bill Vol. 1, eski bir suikastçinin dört yıl süren komadan uyanmasının ardından yaptıklarını anlatılıyor. Eski suikastçi, ona ihanet eden suikastçi topluluğundan intikam almaya yemin eder. Quentin Tarantino’nun yönetmenliğindeki filmin başrollerinde Uma Thurman, Daryl Hannah ve David Carradine oynuyor. Film 1 saat 51 dakika sürüyor.

3- Yojimbo (1961) – IMDB Puanı: 8,2

Yojimbo filminde, kurnaz bir adam iki suç çetesinin ikiye böldüğü bir kasabaya gelir. Buradaki halkı kurtarmak için iki suç çetesi üzerine planlar yapar. 1 saat 50 dakika süren filmi Akira Kurosawa yönetiyor. Oyuncu kadrosunda ise Yoko Tsukasa, Tatsuya Nakadai, Eijiro Tono ve Toshiro Mifune yer alıyor. 1961 yapımı Yojimbo filmi, IMDB’den 8,2 puan alarak listemize giriyor.

4- Büyük Firar (1963) – IMDB Puanı: 8,2

1963 yapımı Büyük Firar filmini John Sturges yönetiyor. Oyuncu kadrosunda Richard Attenborough, Charles Bronson ve James Garden’ın yanında başrolde Steve McQueen oynuyor. Büyük Firar filminde müttefik savaş esirleri, ikinci Dünya savaşı sırasında bir Alman kampında kaçmak için bir takım planlar yapıyorlar. Yaklaşık 3 saat uzunluğundaki bu film izlemeye değer.

5- Zor Ölüm (1988) – IMDB Puanı: 8,2

Zor ölüm filmi, New York Polis Departmanı’nda görevli bir memurun, Los Angeles’taki Nakatomi Plaza’da bir Noel partisi esnasında Alman teröristler tarafından rehin alınan karısını ve birkaç kişiyi kurtarmaya çalışmasını konu alıyor. John McTiernan’ın yönettiği film, 2 saat 12 dakika sürüyor. Başrollerde ise Bruce Willis, Bonnie Bedelia ve Alan Rickman oynuyor.

1 yorum

Bir Cevap Yazın