Mutlaka İzlemeniz Gereken Marvel Filmleri

Marvel şüphesiz sinema tarihinin en iyi yapımlarına imza atan bir yapımcı. Peki, izleyiciler hangi Marvel filmlerini izleyecek? Iron Man, Captain America, Thor derken süper kahramanlar artıp duruyor. Dert etmeyin, sizlere en iyi Marvel filmleri arasından seçtiğimiz mutlaka izlemeniz gereken Marvel filmleri listesini hazırladık.

Kaptan Amerika Kış Askeri (2014) – IMDb Puanı: 7,8

Russo kardeşler tarafından yönetilen filmde Chris Evans, Scarlett Johansson ve Samuel L. Jackson birlikte yer alıyor. Steve Rogers ve Nick Fury SHIELD gizli istihbarat ile işbirliği içinde yaşamaya devam ediyorlardı. Ancak sosyalist yıllarından Rusya, özel kuvvetlerde Kış Askeri adını verdiği bir ölüm makinası yetiştirmiştir. Kaptan Amerika, Falcon ve Kara Dul üçlüsü Kış Askeri’ni durdurmak için elinden geleni yapar.

Kaptan Amerika Kahramanların Savaşı (2016) – IMDb Puanı: 7,8

Hükümet, Yenilmezler’e bir sözleşme imzalatmak istiyor. Yenilmezler ise bu konuda ikiye bölünüyor. Bir taraf sözleşmeyi kabul etmezken diğer taraf ise imzalamayı kabul ediyor. Kaptan Amerika takımı ve Demir Adam takımı olarak ikiye ayrılıyorlar. Yenilmezler’in bu sefer ki savaştığı kişiler kötü adamlar değil kendileri. Bütün Yenilmezler kadrosunun yer aldığı bu yapımda ne yazık ki yalnızca Thor ve Hulk yok.

Thor Ragnarok (2017) – IMDb Puanı: 7,9

Asgard’ın kralı Odin ölüyor ve tahta birinin geçmesi gerekiyor. Thor mu Loki mi derken Asgardlı kardeşlerin ablası Hela tahta geçmek için geliyor. Ancak Hela’nın kötü niyetini bilen kardeşler onu durdurmaya çalışıyor. Bu savaşta onlara Hulk ve bir Valkyrie askeri yardım ediyor. Chris Hemsworth, Tom Hiddleston ve Mark Ruffalo’nun oynadığı bu yapımı çok seveceksiniz.

Yenilmezler (2012) – IMDb Puanı: 8,1

Yenilmezler, Loki’ye karşı savaş veriyor. Dünyayı ele geçirmeye çalışan Loki ve ordusuna karşı Thor, Iron Man, Captain America, Hulk, Hawkeye ve Black Widow karşı duruyor. Yenilmezler takımı Loki’nin güçlü ordusu karşısında ne yapacak?

Galaksinin Koruyucuları (2014) – IMDb Puanı: 8,1

Filmin başında Galaksinin Koruyucuları yerine Galaksinin Aptalları demeyi tercih edeceğinizden eminim. Ancak Star Lord, Roket Rakun, Gamora, Groot ve Drax’tan oluşan grup, galaksiyi korumak için ellerinden geleni yapıyorlar.

Bir Cevap Yazın