Mutlaka İzlemeniz Gereken HBO Dizileri

HBO dizileri, son zamanlarda yükselişe geçti. Dizi severler için HBO platformunda yüzlerce farklı türde dizi bulunuyor. Peki, en iyi HBO dizileri hangisidir? İşte mutlaka izlemeniz gereken HBO dizileri listesini sizler için hazırladık…

5- Friends (1994) IMDb Puanı: 8,9

Tek başlarına ve gerçek dünyada mutlu yaşamak için mücadele eden altı gencin başından geçen olaylar Friends dizisinde anlatılıyor. Hayatın baskılarına karşı mükemmel bir panzehir olarak kullandıkları dostlukları, onlara rahatlık sağlıyor. 1994 yapımı dizi 10 sezondan oluşuyor. Oyuncu kadrosunda ise Jennifer Aniston, Matt LeBlanc, Courteney Cox, Matthew Perry, Lisa Kudrow, David Schwimmer yer alıyor.

4- Apocalypse World War I (2014) IMDb Puanı: 8,9

Belgesel türündeki dizi tek sezondan oluşuyor ve birinci dünya savaşını anlatıyor. Birinci Dünya Savaşı’nın gerçek ve renkli tarihsel görüntülerini kullanarak o yıllarda yaşanan dehşeti, savaşın getirdiği zorlukları ve mücadeleyi ayrıntılı bir şekilde açıklıyor. Mutlaka izlemeniz gereken HBO dizileri arasında yer vermesek olmazdı.

3- True Detective (2014) IMDb Puanı: 9,0

Ya siz karanlığa dokunursunuz ya da karanlık size… HBO’dan sorunlu polisleri ve onları uçlara sürükleyen yoğun soruşturmaları konu alan bu harika suç dram dizisi ortaya çıkıyor. Her sezon, sizi ekran başında dikkatli bir şekilde izletecek pozisyonda tutacak. True Detective dizisi şüphesiz en iyi HBO dizileri arasında yer alıyor.

2- The Sopranos (1999) IMDb Puanı: 9,2

James Gandolfini, bu beğeni toplayan dizide profesyonel ve özel güçleri ile onu terapistinin ofisine çeken bir koca ve mafya babası Tony Soprano karakterini oynuyor. Oyuncu kadrosunda ise Gandolfini’nin doktoru Lorraine Bracco, uzun süredir acı çeken eşi Edie Falco ve yeğeni Michael Imperioli yer alıyor. 1999 ve 2007 yılları arasında oynayan dizi oldukça beğeniliyor.

1- The Secret Lives of Big Cats (2019) IMDb Puanı: 9,2

HBO’da yayınlanan bir başka belgesel dizisi de The Secret Lives of Big Cats. Adından da anlaşılacağı gibi büyük kedilerin gizli yaşamını anlatan belgeselde aslanlar, kaplanlar, çitalar, jaguarlar kısacası tüm kedigillerin görmediğimiz yaşamları anlatılıyor. IMDb’den 9,2 puan alan belgesel, mutlaka izlemeye değer.

2 Yorum

Bir Cevap Yazın