Mutlaka İzlemeniz Gereken Fantastik Filmler

mutlaka izlemeniz gereken fantastik filmler

En iyi fantastik filmler bulunan mutlaka izlemeniz gereken fantastik filmler listesini sizin için hazırladık. İyi seyirler.

Yüzüklerin Efendisi 1 Yüzük Kardeşliği (2001) – IMDb Puanı: 8,8

Yüzüklerin Efendisi Yüzük Kardeşliği filminde tüm dünyanın seyrini değiştirecek güce sahip bir yüzükten kurtulmak için yapılan savaş anlatılıyor. Orta Dünya topraklarında uzun yıllar önce üretilen yüzüklerin en sonuncusu bir gün ortaya çıkar. Frodo, yüzükten bihaberdir. Büyücü Gandalf ona yüzüğün gücünü anlatınca dehşete düşer. Sauron’u engellemek için yüzüğü yok etmeye çalışır.

Hobbit 2 Smaug’un Çorak Toprakları (2013) – IMDb Puanı: 7,8

Hobbit 1 filminde başlayan savaş Hobbit 2 filminde devam etmektedir. Thorin ve 12 cücenin çıktığı yolculuk Kuytuorman’a doğru devam etmektedir. Büyücü Gandalf’tan ayrılan ekip orman elfleri tarafından esir düşer. Mutlaka izlemeniz gereken fantastik filmler listemizde yer alıyor.

Kaptan Amerika Kahramanların Savaşı (2016) – IMDb Puanı: 6,9

Yenilmezler ekibi, hükümet tarafından denetim altına alınmak ister. Bir grup bunu kabul ederken diğer grup kesinlikle reddeder. Yenilmezler, Team Stark ve Team Captain olarak ikiye ayrılmıştır. Team Stark, antlaşmayı kabul eden taraftır. Eski askerlerin bir buzda yaşadığını öğrenen Kaptan Amerika, onları almak ister fakat antlaşma gereği bu yapılmamalıdır. Tony Stark buna engel olmaya çalışır ve iki grup kavgaya tutuşur.

Fantastik Dörtlü 2 Silver Surfer’ın Yükselişi (2007) – IMDb Puanı: 5,6

Fantastik Dörtlü ekibinin bu kez başı Gümüş Sörfçü ile beladadır. Galactus, dünyayı gözüne kestirir ve bir numaralı adamı Gümüş Sörfçü’yü dünyaya gönderir. Ancak Fantastik Dörtlü, kötü adama engel olmaya çalışır.

Yeşil Yol (1999) – IMDb Puanı: 8,6

Paul Edgecomb, hapishanede görevli bir gardiyandır. Görevi ise idam cezası alan mahkumları son yolcuğuna uğurlamaktır. Yıllardır yüzlerce mahkumu idam etmiştir. Bir gün idam cezası alan John Coffey adında bir adamla tanışır. Coffey, iri yarı bir adam olsa da aslında çok saf bir ruha sahiptir. Coffey’in ortaya çıkan olağanüstü güçleri ve yaptığı iyilikler herkesi mutlu eder. İdam sahnesinde herkes ağlar. Stephen King romanından uyarlanan filmin başrollerini Tom Hanks ve Michael Clarke Duncan paylaşıyor. Mutlaka izlemeniz gereken fantastik filmler yanı sıra bir dram filmi de oluyor.

Bir Cevap Yazın