Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi Amazon Prime Dizileri

the boys En İyi Amazon Prime Dizileri

Netflix’in alternatifi Amazon Prime, rakiplerine kafa tutacak yapımlarla karşımıza geliyor. Sizlere Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi Amazon Prime Dizileri hazırladık

1- Bosch (IMDb: 8,4)

amazon bosch

Polisiye taktikleri kurcalayan bir suç dizisi olan Bosch, Los Angeles Polis Departmanı’nda cinayet masasında görev alan bir dedektifi konu alıyor. Sonuçlara ulaşabilmek için kreatif çözümler üreten ve her zaman burnunun dikine giden Harry Bosch’un başrolü üstlendiği bu yapımı mutlaka izleyin. Her sezonunda farklı bir davayı işleyen dizi, kafa karıştıran olay örgüsü ile Amazon Prime’ın başarılı dizilerinden bir tanesidir.

2- One Mississippi (IMDb: 7,3)

One Mississippi

Tig, Los Angeles’ta bir radyo programını hastalanan annesi ve ailesiyle daha fazla vakit geçirebilmek için bırakıyor. One Mississippi dizisi de Tig’in hikayesini anlatıyor. Tig Nataro’nun iki sezonluk bu dizisinin başrolünü de yapımcılığını da Tig üstleniyor.

3- The Man in the High Castle (IMDb: 8.0)

The Man in the High Castle

Aynı isimdeki Philip K. Dick’in romanından uyarlanan dizi alternatif tarihin bir uyarlaması olarak karşımıza geliyor. İkinci Dünya Savaşı, mihver devletler tarafından kazanılsaydı ne olurdu sorusunun cevabının en kötü cevabı işleniyor. 1962 yılında geçen dizide dünyanın hakimi Nazi Almanyası ve Japonya oluyor. Alternatif gerçeklerin arasında dört sezonluk ve aşırı olumsuz bir hikayeden oluşuyor.

4- Mozart in the Jungle (IMDb: 8,2)

Mozart in the Jungle

Mozart in the Jungle dizisi, Gelecek kuşak New York Senfoni Orkestrası profesyonel müzisyenler ve onların hayatlarına odaklanıyor. Dizimiz, dar bakış açılı endüstrinin geri kafalılığı ile yaşanan kültürel mücadeleyi anlatıyor. Hikaye anlatımı ile ödüllere aday olan dizi, final yaptı. IMDb’den 8,2 puan alan bu dizi her şeye rağmen Amazon Prime’ın harika dizilerinden bir tanesidir.

5- The Boys (IMDb: 8,7)

the boys

Süper kahraman filmlerini biliyoruz, hepsi iyi kalpliler. Peki süper kahramanların kötü yüzleri olamaz mı? The Boys dizisinde süper kahramanlarımızın hepsi birer suçlu. Hayatları kabusa dönüşen yedi kişilik bir ekip, süper güçlü kahramanları bitirmek ve asıl gerçeği ortaya çıkarmak için bir macera atılır. Bana soracak olursanız en iyi Amazon Prime dizisi kesinlikle The Boys’tur.

Bunlara da göz atabilirsiniz: En Çok İzlenen HBO Dizileri

Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi Amazon Prime Dizileri arasından en sevdiğiniz hangisiydi? Yorumlarda belirtin.

1 yorum

Bir Cevap Yazın