Mutlaka İzlemeniz Gereken Bilim Kurgu Dizileri

Bilim kurgu dizileri en çok sevilen diziler arasında yer almaktadır. Yabancı yapımlarda bilim kurgu dizileri çok rağbet görmektedir. Sihirler, süper kahramanlar, sanal gerçeklikler… Günümüz teknolojisi ile yapamadığımız birçok şey bilim kurgu dizileri sayesinde sanki gerçekmiş gibi karşımıza geliyor. Peki en iyi bilim kurgu dizileri hangisidir? İşte mutlaka izlemeniz gereken bilim kurgu dizileri listesi.

Beforeigners (2019) – IMDb Puanı: 7,9

Oslo’da geçmişten günümüze gelen iki gizemli kişi birden ortaya çıkar. Zaman yolculuğu yapan ilk sığınmacılar olarak yaşamlarına devam ederler. Yedi yıl sonra geçmişten geleceğe gelerek sığınmacı olanlar için bir kuruluş oluşturmaya karar verirler.

Jonathan Strange & Mr Norrell (2015) – IMDB Puanı: 8,1

7 bölümden oluşan mini dizi, iki zeka küpü adamın aralarından geçen tehlikeli savaşları konu alıyor. İngiltere’de uzun zamandır sihir yapan kimse yoktur. Jonathan Strange ve Mr. Norrell, İngiltere’ye yeniden sihir getirmeye karar verirler. İkilinin arasındaki savaş sihir getirme sebebi ile başlamış olur. IMDb’den 8,1 puan alan bu mini diziye bir şans verebilirsiniz.

Upload (2020) – IMDb Puanı: 8,0

Amazon Prime Dizileri arasında yer alan Upload, insanların öldükten sonraki yeniden yaşayacağı gerçekliği seçebildikleri bir dünyada geçiyor. 2033 yılını anlatan dizide Brooklyn doğumlu Nora, lüks bir sanal gerçeklik şirketinin destek hattında çalışır. Yakışıklı bir parti çocuğu olan Nathan, bir gün kaza yapar ve Nathan’ın kız arkadaşı onu Nora’nın çalıştığı sanal gerçeklik dünyasına yükler.

Counterpart (2017) – IMDb Puanı: 8,1

Bürokratik bir Birleşmiş Millet ajanı olan Howard Silk, çalıştığı kurumun gerçek yüzünü uzun bir süre hizmet verdikten sonra anlar. Howard Silk’in çalıştığı yer büyük bir sır saklar. Bu sır, paralel evrenlere geçiş yapmaktır. Howard Silk ise bunu öğrenir. Mutlaka izlemeniz gereken bilim kurgu dizileri arasında yer alan Counterpart, izlenmeye değer bir dizi. 2 sezondan oluşan dizinin 20 bölümü yayınlanmış.

Humans (2015) – IMDb Puanı: 8,0

Son derece gelişmiş bir hizmetçi robotu olan Synth, her ailenin sahip olmak istediği bir cihazdır. 2015 ve 2018 yılları arasında yayınlanan dizi 3 sezondan oluşuyor ve toplamda 24 bölümü yayınlanmış.

Bir Cevap Yazın