Mutlaka İzlemeniz Gereken Aksiyon Dizileri

Her sahnesi heyecan ile dolup taşan aksiyon dizileri nefes kesebiliyor. İşte en iyi aksiyon dizileri bulunan mutlaka izlemeniz gereken aksiyon dizileri listesi…

Mutlaka İzlemeniz Gereken Aksiyon Dizileri

1- Umbre (2014) – IMDb Puanı: 8,8

Relu, iyi bir aile babasıdır. İki çocuğuna ve eşine bakan iki türlü bir hayatı vardır. Relu Oncescu, sıradan bir taksi şoförü gibi göründüğü için kimse ondan şüphelenmiyor. Ancak o Capitanu adındaki bir gangster için çalışmaktadır. Ne ailesi mafyaya çalıştığını biliyor ne de mafya Relu’nun bir ailesi olduğunu biliyor. Relu bunları kontrol altına tutmayı başarır fakat pek uzun sürmez.

2- Cobra Kai (2018) – IMDb Puanı: 8,7

1984 yılında düzenlenen All Valley Karate Turnuvası’ndan 30 yıl sonrası konu alınan dizi de Johnny Lawrence, zor süreçlerden geçmektedir. Eski günlerine geri dönmek adına Cobra Kai adını verdiği dövüş okulunu yeniden açar. Mutlaka İzlemeniz Gereken Aksiyon Dizileri arasında yer alıyor.

3- Battlestar Galactica (2004) – IMDb Puanı: 8,7

Eski bir düşman olan Cylonlar yeniden ortaya çıktığında ve 12 koloniyi ortadan kaldırdığında yaşlı Galactica’nın mürettabatı küçük bir sivil filoyu insan türünün devamı için efsanevi 13. Koloni olarak Dünya’ya doğru yolculuk ederken korumaya çalışır. 2004 ve 2009 yılları arasında TV kanallarında yayınlanan Battlestar Galactica dizisi, toplamda 74 bölümden oluşuyor.

4- Rome (2005) – IMDb Puanı: 8,7

Rome dizisi, 2005 ve 2007 yılları arasında yayınlanan 22 bölümlük bir dizidir. Roma Cumhuriyeti’nin son yıllarında geçen hem ünlü hem de sıradan Romalıların yaşamlarının gerçekçi bir şekilde aktarıldığı bu dizideki aksiyon ve savaş sahneleri gerçek sizi etkileyecektir. Oyuncu kadrosundaki Kevin McKidd, Ray Stevenson ve Polly Walker gibi isimler diziyi daha da güzel yapıyor.

5- Doctor Who (2005) – IMDb Puanı:  8,6

Doktor ismi geçiyor diye basit düşünmeyin. Aslında bu doktor çok farklı bir doktor. Rose Tyler adındaki bir kadın, Doktor olduğunu söyleyen gizemli bir adamla tanışır. Rose Tyler’ın hayatı bu tanışmadan sonra baştan aşağı değişir. Kısa bir zaman içinde ailesi de dahil olmak üzere tüm dünyanın büyük bir tehlike altında olduğunu öğrenir. Dünyayı kurtarmak için yapması gereken bir çıkar yolu bulmaktır.

Bir Cevap Yazın