Mutlaka İzlemeniz Gereken Aile Filmleri

mutlaka izlemeniz gereken aile filmleri

Ailenizle güzel bir vakit geçirmek için film izlemek her zaman doğru bir seçim olur. Sizlere en iyi aile filmleri bulunan listeyi hazırladık. İşte mutlaka izlemeniz gereken aile filmleri listesi!

Ayla (2017) – IMDb Puanı: 8,4

Kuzey Kore ve Güney Kore arasında çıkan Kore Savaşı’na Birleşmiş Milletler’in çağrısı ile Türkiye’de yardım gönderir. Bu yardımda yer alan Süleyman Astsubay, Kore Savaşı’nda anne ve babasını kaybetmiş küçük bir kız görür. Bu kız Ayla’dır. 15 ay boyunca Ayla’ya bakan Süleyman Astsubay’ın artık Türkiye’ye geri dönmesi gerekir. Ancak yanında Ayla’yı götürmesine izin çıkmaz. Bu filmi mutlaka izlemeniz gereken aile filmleri arasına almasak olmazdı.

Geleceğe Dönüş (1985) – IMDb Puanı: 8,5

Dönemin tasarımıyla dikkat çeken yeni otomobili olan DeLoran’ın içine bir zaman makinesi gizlenmiştir. Bu zaman makinesi yanlışlıkla Marty’i 1950’li yıllara götürür. Delikanlı, anne ve babasının tanışmasına engel olur. Çünkü 1950 yılındaki annesi Marty’e aşık olmuştur. Ama Marty’nin bunu düzeltmesi gerekir, eğer düzeltmezse kendi doğumunu engellemiş olacaktır.

Charlie Chaplin Modern Zamanlar (1936) – IMDb Puanı: 8,5

Charlie Chaplin, oynadığı son sessiz filminde yoğun tempolu bir işte çalışan ve bu sebepten dolayı çıldıran bir fabrika işçisini oynuyor. Hastaneden sonra bir eyleme karışan kahramanımız hapse giriyor. Gönlünü kaptırdığı kızı yetimhaneden kaçırmak isteyen küçük serseri, birçok işte çalışır ve mutlu bir hayat kurmak için çabalar.

Geleceğe Dönüş 2 (1989) – IMDb Puanı: 7,8

Geleceğe Dönüş 2 filminde ise genç Marty, 2015 yılına giderek henüz doğmamış çocuğuna yardım etmeye çalışır. Bunu yaparken zamana da zarar veren Marty, ortaya çıkardığı sorunları düzeltmek için sürekli olarak zamanda yolculuk yapıyor.

Geleceğe Dönüş 3 (1990) – IMDb Puanı: 7,4

Dr. Brown, 1955 yılında mahsur kalan Marty’i kurtarmark için zamanda yolculuk yapar. Ancak kendisi 1885 yılına gelir ve burada DeLorean bozulmuştur. Dönemin teknolojisi ile zaman makinesini tamir etmek imkansızdır. Dr. Brown, bir mektup azarak Marty’e arabayı gömdüğü yeri söyler. Dr. Marty arabayı bularak Dr. Brown’ı kurtarmaya gelir. Tabii işler planlandığı gibi gitmez.

Bir Cevap Yazın