Küçükken Severek İzlediğimiz 5 Çizgi Film

Kim Possible Küçükken Severek İzlediğimiz 5 Çizgi Film

Animasyonlar, çizgi filmler günümüz teknolojisiyle o kadar başarılı şekilde yapılıyor ki artık Oscar ödüllerine aday olan onlarca bu türden yapım var. Tabii ki günümüz çizgi filmleri de gayet güzel ancak hiçbiri küçüklüğümüzde heyecanla izlediğimiz çizgi filmlerin yerini tutamaz. İşte küçükken severek izlediğimiz 5 çizgi film yazımızda.

5- Scooby Doo (IMDb: 5,1)

Scooby Doo

Scooby Doo çizgi filmi, bir grup arkadaşın esrarengiz olayları çözerken başından geçen maceraları anlatıyor. Velma, Shaggy, Daphne ve Fred’den oluşan arkadaş grubunun sevimli üyesi ise Scooby Doo adındaki köpek oluyor. Birlikte kötü adamların maskelerini düşürüp gerçekleri ortaya çıkarıyorlar. Scooby Doo’nun en iyi arkadaşı ise ekibin en korkak ve en komiği Shaggy’dir.

4- Müfettiş Gadget (IMDb: 6,8)

Müfettiş Gadget

Altın bileklik ve yüzüğü ile kedi seven demir elli adamın yüzünü görmek küçükken hepimiz çok istemiştik. Ne yazık ki göremedik. Müfettiş Gadget çizgi filmi sakar ve bir o kadar dikkatsiz müfettişimiz Gadget’ın başından geçen hikayeleri konu alıyor. Biyonik bir müfettiş olan Gadget, suçluları yakalarken vücudunun her yerinden çıkan aletleri kullanır. Gadget’ın en büyük düşmanı ise M.A.D lideridir.

3- Kim Possible (IMDb: 7,2)

Kim Possible

Günlük işlerinin arasına dünyayı kurtarmayı da sıkıştırmış genç ve güzel, mücadele ruhlu Kim Possible; herkesin severek izlediği bir çizgi filmdir. Kim Possible hiçbir zaman sıradan bir kız olmadı. Gündüzleri amigoluk yaparken geceleri ise suçlularla savaşan bir casustur. Dünyayı kötü insanlardan kurtarmak için var gücüyle savaşan Kim’e en yakın arkadaşı Ron ve evcil hayvanı yardımcı olur.  Birçok düşmanla savaşan Kim Possible’ın en büyük düşmanı ise dünyayı ele geçirmek isteyen Dr. Drakken’dır.

2- Red Kit (IMDb: 7,3)

Red Kit

Red Kit, ıssız çöllerde gezen gölgesinden bile daha hızlı silah çekebilen başarılı bir kovboydur. Red Kit’in yol arkadaşı uyuz atı Düldül’dür. Düldül ile birlikte suçluları yakalayan kovboyumuzun en büyük düşmanı Dalton Kardeşler’dir.

1- Heidi (IMDb: 7,5)

Heidi

Heidi’yi bilmeyen kimse yoktur herhalde? Heidi, büyükbabasıyla Alp dağlarında yaşayan küçük bir kızdır. Heidi, anne ve babasının ölümünden sonra büyükbabasıyla yaşamaya başlar. Heidi’ye Alp dağlarında arkadaşlık yapan ise Petro’dur. Petro, keçilere otlatan küçük bir çobandır. Heidi, yeni hayatına alışmaya çalışırken biraz zorlanır.

Buna da göz atabilirsiniz: Dijital Platformlarda Yayınlanan 5 Harika Yerli Dizi

Küçükken Severek İzlediğimiz 5 Çizgi Film arasında en çok hangisini beğendiğiniz? Yorumlarda belirtin.

1 yorum

Bir Cevap Yazın