Korku Türü Severlere En İyi Korku Dizileri

stranger things en iyi korku dizileri

Dünyaca ünlü dizi platformu Netflix, diğer kategorilerde olduğu gibi korku türünde de başarılı diziler bulunduruyor. İşte korku türü severlere en iyi korku dizileri yazımızda.

1- The Haunting of Hill House (IMDb: 8,7)

the haunting of the hill

Korku kitaplarına ilginiz varsa Shirley Jackson ismini muhakkak duymuş olmalısınız. Jackson’ın en ünlü romanlarından biri olan The Haunting of Hill House, 2018 yılında Netflix’te diziye uyarlandı. Farklı alanlara yönelmiş beş kardeş, çocukluklarının geçtiği evde yaşadıkları doğaüstü olaylar ve bu olayların ortaya çıktığı travmalarla baş etmeye çalışıyorlar.

2- Stranger Things (IMDb: 8,8)

stranger things

80’li yıllarda geçen, nostalji temalı Stranger Things dizisi, tüm dünyada beğeni toplayan bir yapım oluyor. Başrolünde çocuklar olması nedeniyle ön yargılı davranıyor olabilirsiniz. Ancak şu an da yayınlanmış üç sezonu da birbirinden harika. Will’in baş aşağı dünyada kaybolmasıyla birlikte arkadaşları ve ailesi onu aramaya koyuluyorlar. Telekinezi gücü olan Eleven onlara ediyor.

3- Chilling Adventures of Sabrina (IMDb: 7,6)

sabrina

Sabrina’yı herkes izlemiştir. Netflix tarafından yeniden uyarlanınca biraz daha karanlık temalı ve olgun bir yapım karşımıza çıkmış. Bu şekilde korku ögelerine daha çok rastlıyoruz. Korku dizisi arıyorsanız Chilling Adventures of Sabrina, Netflix’te sizi bekliyor. Üstelik dördüncü sezonun onayı aldı.

4- American Horror Story (IMDb: 8,0)

american horror story

2011 yılında yayına başlayan dizi, günümüzde de popülerliğini kaybetmeyen bir antoloji dizi. Bu dizi konseptinin öncülerinden de diyebiliriz. Her sezonunda başka bir korku hikayesini anlatan ve kadrosunda yıldız oyuncuları başarılı şekilde kullanıyor. Şu an da dokuzuncu sezonuyla ekranlara gelecek.

5- Castle Rock (IMDb: 7,6)

castle rock

Korku türünde dizi veya film izleyen biriyseniz mutlaka Castle Rock ismi karşınıza gelmiştir. Stephen King romanlarından geçen kurmaca bir kasabanın adıdır Castle Rock. Stephen King romanından uyarlanan bu dizi de Andre Hollnad, Melanie Lynskey, Jane Levy ve Bill Skarsgrad gibi başarılı oyuncular rol alıyor.

Buna da göz atabilirsiniz: Tüm Zamanların En Çok İzlenen Bilim Kurgu Filmleri

Korku Türü Severlere En İyi Korku Dizileri yazımızda bulunan diziler arasından en beğendiğiniz hangisi? Sizin de listeye eklemek istediğiniz dizi öneriler var mı? Hepsini yorumlarda bekliyoruz.

1 yorum

Bir Cevap Yazın