Kadın Kahramanların Rol Aldığı Dizi Önerileri

Good Girls Kadın Kahramanların Rol Aldığı Dizi Önerileri

Hepsi birbirinden güzel onlarca dizi var. Peki, kadınların başrol aldığı diziler izlemek ister misiniz? Cevabınız evet ise, sizler için kadın kahramanların rol aldığı dizi önerileri yaptık.

1- Vis a Vis (IMDb: 8.3)

Vis a Vis

Listemizin ilk sırasında İspanyol yapımı olan Vis a Vis dizisi bulunuyor. La Casa de Papel dizisindeki Nairobi ve Sierre karakterlerinin yer aldığı bu dizi, bir kadın hapishanesinde geçiyor. Oldukça hanımefendi bir kadın olan Macarena Ferrerio, patronuna aşık olduktan sonra hayatı alt üst oluyor. Engel olamadığı aşkı yüzünden 7 yıl hapis cezası alır. Gönderildiği hapishanede hayatta kalmak için türlü zorluklar yaşar.

2- Orange is the New Black (IMDb: 8.1)

Orange is the New Black

Anlayışlı bir aile, aşık olduğu bir sevgili, ferah bir hayat… Tüm bunlara sahip olan Piper Chapman, üniversite zamanlarında işlediği bir suçtan dolayı hapis cezası alır. Chapman, rahat hayatından hapis hayatına düştüğünde ne yapacağını bilmese de zamanla hapishane kültürüne alışmaya başlar. Burada farklı kişilerle dostluk kuran Piper Chapman, hayatı boyunca inandığı her şeyi yeniden sorgulamaya başlar.

3- Good Girls (IMDb: 7.9)

Good Girls

Üç arkadaş bir banliyöde para kazanmak için çalışıyorlar. Grubun elebaşı, arkadaşı Beth ve kocası Dean’in ilişkisi olduğunu öğrenince hayal kırıklığına uğrar. Bıkmış ve oldukça kızgın olan Beth, en yakın arkadaşı Ruby ve Annie ile birlikte kolay yaşamdan vazgeçip bir süpermarket soygununa karar verir. Eğlenceli bir kadın dizisi arıyorsanız bu diziye mutlaka göz atmalısınız.

4- Russian Doll (IMDb: 7.9)

Russian Doll

New York’ta düzenlenen bir partiye davet edilen Nadia, hep katıldığı partiler gibi bir parti beklerken hiç de öyle olmuyor. Nadia, kendisini paranormal olaylar arasında bulur. Partide ölen genç kadın, partinin ortasında tekrar canlanır ve bu döngü devam eder. Gizem dolu bir dizi için Russian Doll tam da size göre.

5- The 100 (IMDb: 7.7)

the 100

Bu dizi diğerlerinden biraz daha farklı. Dünyada hayatın son bulmasıyla uzayda yaşamaya başlayan bir gemi dolusu insan, gemideki erzaklar bitince tekrar dünyaya dönmek zorunda kalıyor. Nükleer gazın etkisinin geçip geçmediğini kontrol etmek isteyen gemi yetkilileri, mahkum olan 100 kişiyi dünyaya gönderir. Gemiye kaçak olarak binen Bellamy, Octavia ve diğer 100 kişi dünyaya gelir. Burada yaşamaya başlayan ekibin lideri ise Clarke Griffin olacaktır. Orman insanları, dağ insanları derken ilkel şartlarda kendilerini sayısız macera içinde bulan ekibin maceraları hoşunuza gidecek.

Önerilen Yazı: Tüm Zamanların En Çok İzlenen 5 Komedi Dizisi

Kadın Kahramanların Rol Aldığı Dizi Önerileri arasına sizin de eklemek istediğiniz diziler var mı? Yorumlarda belirtin.

1 yorum

Bir Cevap Yazın