İzlerken Yüreğinizi Burkacak Dram Filmleri

Öyle filmler vardır ki izleyince içimizde buruk bir tat bırakır. İşte izlerken yüreğinizi burkacak dram filmleri listesi sizlerle!

Piyanist / The Pianist (2002) IMDb: 8,5

Wladyslaw Szpilman, ikinci dünya savaşının başladığı sıralarda 27 yaşında genç ve çokça tanınan bir piyanisttir. Gayet yetenekli bir piyanist olan Szpilman, ikinci dünya savaşının insanları zorla geçirdiği yeni yaşamda karaborsacıların ve kalpazanların eğlenmek için gittikleri barlarda çalmaya başlar. Piyanist’in bu barlarda tanıdığı düşman askerlerinden birisi onu ve ailesini esir kampı trenlerinden kurtarmıştır. Szpilman’ın ikinci dünya savaşından sağ kurtulması bu Alman subay sayesinde gerçekleşir. Gözünüzü dahi kırpmadan izleyeceğiniz bu film için vakit kaybetmeyin.

Her Çocuk Özeldir / Taare Zameen Par (2007) IMDb: 8,4

2007 yılında vizyona giren ve Aamir Khan’ın başrol oynadığı filmler arasında en iyilerden biri olan Taare Zameen Par, aynı zamanda Hint sinemasında herkes tarafından beğenilen bir film olmuştur. Ishaan tembel ve ders çalışmaktan mutlu olmayan bir çocuktur. Kardeşi ise sınıf birincisidir. Ishaan’ın ailesi onu da çalışkan bir öğrenci yapmak için özel ve yatılı bir okula gönderir. Burada Ishaan’ın hayatını değiştirecek olan öğretmen Aamir Khan’ın karakteri vardır.

Can Dostum / Good Will Hunting (1997) IMDb: 8,3

Matt Damon ve Ben Affleck tarafından senaryosu yazılan 1997 yapımı filmin yönetmenlik koltuğunda Gus Van Sant oturuyor. Will, üst düzey bir zekaya sahip olan fakat MIT’de temizlik görevlisi olarak çalışan biridir. Temizlik işlerii yaptığı bir akşam vaktinde, sınıfın birinde tahtada yazılı duran bir matematik sorusuna gözü çarpar. Oldukça zor olan bu soruyu Will, basit bir şekilde çözer. Soruyu yazan profesör Will’i bulur ve başka sorularla da bu bilgisini kontrol eder. Gayet kolay bir şekilde her soruyu çözen Will, bir süre sonra kavga ederek hapis cezasına mahkum bırakılır. Genç adam, hapisten kurtulmak için profesörün yardımını almak zorundadır. Etkileyici bir başarı hikayesini konu alan film, Akademi Ödülleri’nde bir de Oscar Ödülü kazandı.

İzlerken Yüreğinizi Burkacak Dram Filmleri arasında en çok sevdiğiniz hangisiydi? Yorumlarda belirtin.

2 Yorum

Bir Cevap Yazın