İzlerken Yüreğinizi Burkacak Dram Filmi Önerileri

Canım Kardeşim en iyi dram filmi önerileri

Film izlerken ağlamak ister misiniz? Cevabınız evet ise izlerken yüreğinizi burkacak dram filmi önerileri yazısını sizler için hazırladık.

5- Piyanist (IMDb: 8,5)

piyanist

Savaş patlak verdiğiniz 27 yaşında olan Wladyslaw Szpilman, Polonya’nın gelecek vaat eden en iyi piyanistiydi. Savaşın getirdiği yeni yaşam koşullarıyla karaborsacıların eğlendiği barlarda piyana çalmaya başladı. Burada tanıştığı düşman askerlerinden bir tanesi onu ve ailesini esir kampına götüren trenlerden kurtarmıştır. Szpilman savaşta hayatta kalmayı kendisini kurtaran askere borçludur. II. Dünya Savaşı’nın etkili şekilde anlatıldığı Piyanist filmini izlerken başka şey ile ilgilenmek hiç mümkün değil.

4- Yeşil Yol (The Green Mile) (IMDb: 8,6)

yeşil yol

Aynı isimdeki Stephen King romanında uyarlanan The Green Mile yani Yeşil Yol filmi, üç saatlik bir dram barındırıyor. Dev cüssesiyle John Coffey, iki minik kızı öldürdüğü sebebiyle elektrik masasında idam cezasına çarptırılıyor. Coffey, idam edilmeden önce mahkumlara ve gardiyanlara yardım ediyor ve onlar tarafından sevilen biri oluyor. Ancak yine de idamdan kurtulamıyor. Tom Hanks’in de rol aldığı bu filmi mutlaka izlemelisiniz.

3- Babam ve Oğlum (IMDb: 8,3)

babam ve oğlum

Bir Çağan Irmak baş yapıtı olan bu filmde Çetin Tekindor ve Fikret Kuskan gibi başarılı isimler rol alıyor. Türk sinemasının en başarılı yapımlarından bir tanesi olan Babam ve Oğlum, Türk dram filmleri arasında zirvedeki yerini koruyor.

2- 96 (IMDb: 8,6)

96

2018 yapımı film IMDb’den 8,6 puan almış bir Hint sinemasıdır. 1996 yılında liseden mezun olan iki aşık, 20 yıl sonra bir araya gelerek geçmişe doğru bir yolculuk yapmaya karar verirler. Romantik ve dram türünde mutlaka izlemeniz gereken bir filmdir.

1- Canım Kardeşim (IMDb: 8,7)

Canım Kardeşim en iyi dram filmi önerileri

Türk sinemasının önde gelen filmlerden Canım Kardeşim, insanın içini sızlatan, yüreğini burkan bir dram filmi olarak karşımıza çıkıyor. Tarık Akan ve Halit Akçatepe gibi oyuncularla başarısıyla izleyenler mest ediyor. Yoksulluk içinde yaşayan ikili her şeye rağmen mutlu olmaya başarıyorlar. Abisinin en büyük hedefi küçük Kahramanın eğitimini tamamlamaktır.

Bunlara da göz atabilirsiniz: IMDb Puanına Göre En İyi Yerli Diziler

İzlerken Yüreğinizi Burkacak Dram Filmi Önerileri arasında sizin en beğendiğiniz hangisiydi? Yorumlarda belirtmenizi bekliyoruz.

1 yorum

Bir Cevap Yazın