İzlemeniz Gereken Savaş Filmleri

Savaş filmleri izlemeyi sever misiniz? İşte en iyi savaş filmleri arasından seçtiğimiz izlemeniz gereken savaş filmleri listesi sizlerle.

1917 (2019) – IMDB Puanı: 8,3

1917 filmi, I. Dünya Savaşı’nın en önemli zamanlarında kendilerine verilen imkansız bir görevi yerine getirmeye çalışan iki askeri konu alıyor. Kıdemsiz Onbaşı Schofield ve Kıdemsiz Onbaşı Blake, birlikte Blake’in abisinin de olduğu bin 600 askere tuzağa doğru ilerledikleri bildirmek için zamana karşı yarışırlar. Sam Mendes’in yönetmenliğindeki yapımda Dean Charles Chapman, George MacKay ve Daniel Mays başrolleri paylaşıyor.

The Age of Stupid (2009) – IMDB Puanı: 7,0

The Age of Stupid filmi, 2055 yılında yaşayan birinin kendisinin anlattığı bir hikayeyi anlatıyor. İklim değişikliği ve dünyanın sonunu getiren diğer şeylere neden zamanında müdahale edilmediğine tepki gösteren bir film olarak karşımıza çıkıyor. Yönetmenlik koltuğunda Franny Armstrong’un oturduğu yapımda başrolleri Pete Postlethwaite, Jehangir Wadia ve Alvin Duvernay paylaşıyor.

Greyhound / Atlantik Savaşı (2020) – IMDB Puanı: 7,0

Greyhound filmi, yazar C.S. Forester’ın kaleme aldığı The Good Shepherd romanından uyarlanmıştır. Ernest Krause, 1942 yılında dünyanın ilk Atlantik geçişine liderlik eden bir deniz subayıdır. Bu müttefik konvoyu Kuzey Atlantik Okyanusu’ndan geçerken karşılarına Alman askeri kuvvetler, denizaltılar ile birlikte çıkar. Birbirleriyle olan savaş, heyecan ve aksiyon içerir. 2020 yapımı filmin başrolünde Tom Hanks, Elisabeth Shue ve Stephen Graham yer almaktadır.

Ayla (2017) – IMDB Puanı: 8,4

Türk yapımı Ayla filmini bilmeyen yoktur. 1950 yılındaki Kore Savaşı’na destek asker gönderen Türkiye’den Süleyman Astsubay, savaş meydanın annesi ve babasını kaybeden küçük bir kızla tanışır. Bu kıza Ayla adını verir. 15 ay boyunca Ayla’ya bakan Süleyman Astsubay onu Türkiye’ye götürmek ister fakat bir türlü olur yolunu bulamaz.

All Quiet on the Western Front (1930) – IMDB Puanı: 8,0

Bir grup acemi Alman askerinin, 1. Dünya Savaşı esnasında bir hışımla başlayan hikayenin hayal kırıklığı ile sona ermesini konu alıyor. Lewis Milestone’un yönetmenliğindeki filmde başrol olarak ise Lew Ayres rol alıyor. İzlemeniz gereken savaş filmleri listemizde kendine yer buluyor.

Bir Cevap Yazın