İzlemeniz Gereken Gerilim Filmleri

Sizler için özel olarak hazırladığımız izlemeniz gereken gerilim filmleri listesi sizlerle. Daha fazla gerilim filmleri için sitemizi takipte kalın.

5- Gözlerindeki Sır (2009) – IMDB Puanı: 8,2

Emekli bir hukuk müşaviri, geçmiş yıllarda çözülemeyen bir cinayet davası hakkında ve amiri ile olan tek taraflı aşkına bir kapanış bulmayı ümit eden bir roman yazmaya karar verir. Her ikisi de üzerinden yıllar geçmiş olmasına rağmen hala peşini bırakmıştır. Ricardo Darin, Pablo Rago ve Soledad Villamil’in yönettiği film 2 saat 9 dakika sürüyor.

4- Gangs of Wasseypur (2012) – IMDB Puanı: 8,2

Gangs of Wasseypur filminde iki çete arasında çıkan amansız savaş anlatılıyor. Sultan ve Shadid Khan arasında başlayan çatışma, Khan’ın Wasseypur bölgesinden kovulmasına neden olur. Bu kovulma olayı üç nesil boyunca devam eden ölümcül bir kan davasının başlangıcı olur. 5 saat 21 dakikadan oluşan aksiyon, suç ve dram dizisine bir şans vermelisiniz.

3- Drishyam (2015) – IMDB Puanı: 8,2

Drishyam, beklenmedik bir zamanda bir suç işleyen ve daha sonra ailesini hukukun karanlık tarafından kurtarmaya çalışan bir adamın aldığı çaresiz tedbirleri anlatıyor. 2 saat 43 dakika süren film IMDB’den 8,2 puan alarak listemizde yer alıyor. Nishikant Kamat’ın yönettiği, Ajay Devgn ve Shriya Saran’ın oynadığı bu film izlemeniz gereken gerilim filmleri arasında yer alıyor.

2- Bir Şehir Katilini Arıyor (1931) – IMDB Puanı: 8,3

1931 yapımı Bir Şehir Katilini Arıyor filminde, Almanya’da bir şehirde bir çocuk cinayeti işlenir. Katilin peşine düşen polis, bir türlü onu bulamaz. Polis güçlerinin beceriksizliğini duyan diğer suçlular da insan avına katılır ve şehirde cinayetler ardı ardına gelir. Suç, gizem ve gerilim türündeki film 1 saat 57 dakika sürüyor. Başrollerde Ellen Widmann ve Peter Lorre yer alıyor.

1- Çifte Tazminat (1944) – IMDB Puanı: 8,3

Çifte Tazminat, bir sigorta temsilcisinin baştan çıkarıcı bir ev hanımı tarafından sigorta müfettişini şüphesini uyandıran bir cinayet ve sigorta dolandırıcılığı planına girmesine izin vermesini konu alıyor. 1944 yapımı film 1 saat 47 dakika sürüyor. Suç ve gerilim filmi olarak karşımıza çıkıyor. Fred MacMurray ve Barbara Stanwyck filmin başrollerini paylaşıyor.

Bir Cevap Yazın