IMDb Puanına Göre En İyi Yerli Diziler

şahsiyet en iyi yerli diziler

Diziler, filmler ve televizyon programlarının oylandığı, incelendiği veri tabanı IMDb puanına göre en iyi yerli diziler listesini sizler için hazırladık.

1- Şahsiyet (IMDb: 9,1)

şahsiyet

Agah Beyoğlu, emekli bir adliye memurudur. İstanbulun en hareketli semtlerinden biri olan Beyoğlu’nda yalnız ve mütevazı bir hayat sürmektedir. Eşi yıllar önce vefat eden Agah’ın kızı ise yurt dışında yaşamaktadır. Agah’ın monoton hayatı Alzheimer başlangıcı ile darmaduman olur. Hastalığı sebebiyle tüm anılarını unutacaktır. Hastalığından her ne kadar şikayetçi olsa da bunun bir fırsat olduğunu düşünür. Geçmişten beri kafasında kurduğu bir cinayeti işlemek için eline bir şans geçmiştir. Cinayeti unutacağı için vicdan azabı çekmeyeceğini düşünür ve işe koyulur.

2- Leyla ile Mecnun (IMDb: 9,1)

leyla ile mecnun

TRT 1 ekranlarında yayınlanan final yapmadan yayından kalkan absürt komedi türünde bir dizi olan Leya ile Mecnun, efsaneler üzerinde kurgulanmış bir durum komedisidir. Senaryosu Burak Aksak tarafından yazılan dizinin yönetmenliğini ise Onur Ünlü üstlenmiştir. Mecnun’un Leyla’sı yolunda efsaneler gibi komedi bir dizi izleyebilirsiniz. Bunun yanında Erdal Bakkal ve İsmail Abi gibi birbirinden komik başka karakterleri de çok seveceksiniz.

3- Behzat Ç.: Bir Ankara Polisiyesi (IMDb: 8,7)

behzat ç

Behzat Ç, Ankara’da bir cinayet bürosunda görev yapan bir polis memurudur. Behzat Ç’nin ekibinde onun kadar yetenekli başka polisler de vardır. Akbaba, telsiz dinleme konusunda uzmandır. Cesetleri koklayarak bulma yeteneğinden dolayı ona Akbaba denir. Hayalet, dünya üzerinde yaşayan her canlıyı bulabilir. Ekibin genç ve hızlı delikanlısı ise Harun’dur.

4- Süper Baba (IMDb: 8,7)

süper baba

Fikret, üç çocuklu ve yalnız bir babadır. Geçmişte büyük bir hata yaparak aşık olduğu İpek yerine parası için Şule ile evlenir. İpek’i unutamayan Fikret, eşinden ayrılır ve çocuklarıyla birlikte yaşamaya başlar. Bir işi olmayan Fikret, ailesine bakmak için canla başla çalışır ama hep bir eksiklik vardır.

5- Yedi Numara (IMDb: 8,7)

yedi numara

Aynı üniversitede okuyan dört kız arkadaş, öğrenci yurdunda rahat edemezler ve birlikte eve çıkmaya karar verirler. Beğendiklere evler ya çok pahalıdır ya da bu ev sahipleri öğrenci oldukları için kabul etmezler. En sonunda iki katlı ahşap bir yedi numaralı evin kiralık olduğunu görürler.

Bunlara da göz atabilirsiniz: Korku Türü Severlere En İyi Korku Dizileri

En iyi yerli diziler arasında sizin en çok sevdiğiniz hangisi yorumlarda belirtin.

3 Yorum

Bir Cevap Yazın