IMDb Puanına Göre En İyi Komedi Filmleri

Üç Aptal En İyi Komedi Filmleri

Şöyle bizi gülmekten kıran bir film izlesek hiç de fena olmaz? Özellikle pandemi döneminde hepimiz biraz yüzümüzün gülmesi ihtiyacımız var. Biz de sizler için IMDb puanına göre en iyi komedi filmleri listesini derledik.

5- Truman Show (IMDb: 8,1)

truman show

Truman Show, Jim Carrey’in başrolünde oynadığı en iyi komedi filmlerinin başında gelmektedir. TV sektöründeki olaylara eleştiri yaparken komedi ve dram şeklinde bunu izleyiciye aktaran harika bir film karşımıza çıkıyor. 1998 yapımı Truman Show, günümüzde hâlâ izlenmektedir.

4- Kapışma (Snatch) (IMDb: 8,3)

Kapışma

2000 yılında vizyona giren ve oyuncu kadrosunda Jason Statham, Brad Pitt ve Benicio Del Toro gibi başarılı aktörlerin bulunduğu Kapışma filmini Guy Ritchie yönetiyor. Hem komedi hem de aksiyon türünde film arayan filmseverler için güzel bir tercih olabilir. Yer altı mafyasını ilgilendiren iki farklı konuyu anlatan filmde, her iki olayda başta bağımsız olsa da zamanla hikaye Arap saçına döner.

3- Üç Aptal (3 Idiots) (IMDb: 8,4)

Üç Aptal

2009 yılında Hint sinemasından dünyaya yayılan Üç Aptal filmi, Aamir Khan’ın en iyi yapımlarından bir tanesidir. Üç Aptal filmini izlerken onlarca komik duruma tanık olacaksınız. Bunların yanında sistem hakkında eleştirel düşüneceksiniz.

2- Geleceğe Dönüş (Back to the Future) (IMDb: 8,5)

geleceğe dönüş

Geleceğe Dönüş filmini hepiniz duymuşsunuzdur. Bir bilim kurgu filmi izlerken aynı zamanda gülmek, eğlenmek isteyenlerin tercih ettiği bir filmdir. Geleceğe Dönüş, 1985 yılında döneminin en iyi filmlerinden biri olarak geçmiştir. Çatlak ve yaşlı bilim insanı Dr. Brown ve macera dolu genç Marty, zaman makinesiyle 1950 yılına giderler. Birlikte geleceğe dönmenin yolunu ararlar.

1- Hayat Güzeldir (Life is Beautiful) (IMDb: 8,6)

Life is Beautiful

II. Dünya Savaşı’nın en iyi anlatıldığı filmlerden biri olan Hayat Güzeldir, birçok dram sahnesini de bulundursa da bazı sahneleriyle komedi filmlerini alt etmektedir. Başrol kahramanımız Guido’nun, savaşın etkilerinden oğlunu korumak istemesi bir oyunmuş gibi anlatılır. Aslında herbirinin altında dram yatan sahneler komedi unsurları aktarılmış. 1999 yapımı film aday gösterildiği 7 Oscar dalında, 3 ödülü kazandı.

Buna da göz atabilirsiniz: İzlemeniz Gereken En İyi Belgesel Önerileri

IMDb Puanına Göre En İyi Komedi Filmleri arasından en sevdiğiniz hangisiydi?

1 yorum

Bir Cevap Yazın