IMDb Puanına Göre En İyi Komedi Filmleri

IMDb Puanına Göre En İyi Komedi Filmleri

Bazı filmler vardır ki bizi gülmekten kırıp döker. En mutsuz anımızda bile yüzümüzü güldürmeyi başarır. Ailecek bir araya geldiğimizde eğlenceli vakit geçirmek için de olmazsa olmazdır. İşte IMDb puanına göre en iyi komedi filmleri yazımızda!

5- 3 Ahmak (2009) – IMDb Puanı: 8,4

Ailesinin zoruyla mühedislik bölümüne giren Farhan, aslında fotoğrafçılık okumak istemektedir. Radu ve Rancho ise Farhan’ın oda arkadaşlarıdır. Üç arkadaşın her biri birbirinden tuhaf ve zeki kişilerdir. Ama bazı zamanlarda ahmaklıkları tutuyor.

4- Geleceğe Dönüş (1985) – IMDb Puanı: 8,5

Çatlak bilim adamı ve onun bir numaralı yardımcısı Marty, bir zaman makinesi icat eder. Zaman makinesinde yapılan yanlış ayarlardan dolayı Marty, 1950’li yıllara ışınlanır. Bu yılda henüz kendisi doğmamıştır hatta anne babası bile daha birbiriyle tanışmamıştır. Ama Marty’nin 1950’li yıllardaki annesi kendisine aşık olur. Kendi zamanını düzeltmek için bunu engellemeye çalışır.

3- Can Dostum (2011) – IMDb Puanı: 8,5

Oldukça yüksek bir malvarlığına sahip olan Phillipe, yamaç paraşütü ile bir kaza geçirir. Kaza sonra boyun kısmından aşağıda felç olan adama hapishaneden yeni çıkmış olan Driss bakıcılık yapmaya başlar. İkilinin dünyası baştan aşağı değişecektir.

2- Hayat Güzeldir (1997) – IMDb Puanı: 8,6

1930’lu yıllarda geçen Hayat Güzeldir filminde, Yahudi bir muhasebeci olan Guido Orefice, güzel öğretmen Dora’ya aşık olur. Başlarında onlarca farklı engel ve sıkıntı olmasına rağmen ikili evlenmeye karar verir. Tüm sıkıntılar bitti derken 2. Dünya Savaşı başlar. Guido, Yahudi olduğu için toplama kampına götürülür. Burada oğlu Giosue’ye savaşın bir oyun olduğunu anlatmaya çalışır.

1- Hababam Sınıfı (1975) – IMDb Puanı: 9,3

Türk sinemasının en kült filmlerinden olan Hababam Sınıfı filmini anlatmaya gerek yok. Mahmut Hoca, İnek Şabak, Küçük Ferit, Güdük Necmi, Hayta İsmail ve birçok karakter ile hayatımıza işlemiş bir film. Reşat Nuri Güntekin’in romanından uyarlanan film hala izlenmeye devam ediyor.

Buna da göz atmaya ne dersiniz: IMDb Puanı En Yüksek Aksiyon Dizileri

IMDb Puanına Göre En İyi Komedi Filmleri arasında sizin en beğendiniz hangisiydi? Yorumlarda belirtin.

1 yorum

Bir Cevap Yazın