IMDB Puanı Yüksek Netflix Kore Dizileri

Netflix Kore dizileri, son yıllarda en çok izlenen yapımlardan biri haline geldi. İşte en iyi kore dizileri bulunan IMDb Puanı yüksek Netflix Kore Dizileri listesi…

My Mister (2018) – IMDb Puanı: 9,0

Pek de nazik olmayan bir dünyada genç bir kadın ve orta yaşlardaki bir adam birbirleriyle tanışır. Bu tanışmadan sonra her ikisi de farklı duygular hissetmektedir. Kadın ve adam hayatlarındaki rahatlığı ve sıcaklığı fark ettiklerinde birbirlerine daha da yakın olmak isterler. 2018 yapımı dizi IMDb puanı yüksek Netflix Kore Dizileri listesinin ilk sırasında yer alıyor.

Reply 1988 (2015) – IMDb Puanı: 9,0

Reply 1988 dizisi, Güney Kore’nin Seul kentinde küçük bir mahallede yaşayan beş ailenin ve beş genç çocuğun hayatlarını konu alıyor. Beş genç çocuğun 80’li yılların sonlarındaki nostaljik yolculuğu başarılı bir şekilde ekranlara dökülmüş. IMDb’den 9,0 puan alan Reply 1988, bu puanı gerçekten hak eden bir Kore dizisi oluyor.

It’s Okay to Not Be Okay (2020) – IMDb Puanı: 8,8

Anti sosyal bir çocuk kitabı yazarı ve öz verili bir psikiyatri bakıcısı bir gün birbirleriyle karşılaşır. Yolları keşisen bu iki kişinin aralarında duygusal iyileşmeye giden olağan dışı bir yol açılır. Kim Soo-hyun, Park Gyu young, Kim Ju Hun gibi isimlerin yer aldığı It’s Okay to Not Be Okay dizisi IMDb’den 8,8 puan almayı başarmış.

Mr. Sunshine (2018) – IMDb Puanı: 8,8

1871 yılında meydana gelen Shinmiyangyo olayından sonra kendisini Amerika Birleşik Devletleri’nde bulan genç bir çocuk, tarihi bir dönüm noktası ile Güney Kore’ye geri döner. Kore’ye geri döndüğünde ise soylu bir kadına aşık olur. Mr. Sunshine dizisi 2018 yılında yayınlanmış tek sezondan oluşuyor. Dizi aynı zamanda IMDb’den de 8,8 puan alarak listemize girmeye hak kazanıyor.

Crash Landing on You (2019) – IMDb Puanı: 8,7

Bir yamaç paraşütü kazasına tanık olan ordu subayının hayatı bu olaydan sonra tamamen değişir. Güney Koreli bir kadını Kuzey Kore’de saklamaya yardım etmeye karar veren Kuzey Kore ordu subayı için stresli günler bekler.

1 yorum

Bir Cevap Yazın