IMDB Puanı Yüksek Gerilim Filmleri

En iyi gerilim filmleri arasından seçerek harika bir liste oluşturduk. İşte izlemeniz için IMDB puanı yüksek gerilim filmleri listesi burada.

5- Rezervuar Köpekleri (1992) – IMDB Puanı: 8,3

Basit bir mücevher soygunu korkunç bir şekilde sarpa sarınca hayatta kalmayı başaran suçlular, içlerinden birinin polis muhbiri olduğunda şüphelenmeye başlar. Suçlular, aralarındaki köstebeği bulmak için daha dikkatli davranırlar. 1992 yapımı Quentin Tarantino yönetmenliğindeki filmin oyuncu kadrosunda Harvey Keitel, Tim Roth, Michael Madsen ve Chris Penn rol alıyor. IMDB’den 8,3 puan alan Rezervuar Köpekleri filmi, 1 saat 39 dakika sürüyor.

4- Andhadhun (2018) – IMDB Puanı: 8,3

Bir dizi gizemli olay, artık teknik olarak hiçbir şey bilmemesi gereken bir suçu bildirmek zorunda olan kör bir piyanistin hayatını baştan aşağı değiştiriyor. 2018 yapımı Andhadhun filmini Sriram Raghavan yönetiyor. 2 saat 19 dakika süren film, IMDB’den 8,3 puan aldı. IMDB Puanı Yüksek Gerilim Filmleri listemize girmeyi başarıyor.

3- Arka Pencere (1954) – IMDB Puanı: 8,4

Tekerlekli sandalyeye mahkum olarak hayatını devam ettiren bir fotoğrafçı, apartman penceresinden komşularına casusluk yapıyor. Bir gün komşularının fotoğrafını çeken genç adam, içlerinden birinin cinayet işlediğine tanık olur. Yine Alfred Hitchcock, yine başarılı bir film. Arka Pencere filmi 1954 yılında vizyona girdi. 1 saat 52 dakika süren film IMDB’den 8,4 puan aldı.

2- Beklenmeyen Şahit (1957) – IMDB Puanı: 8,4

Beklenmeyen Şahit filminde tecrübeli bir İngiliz avukat, müvekkilini bir cinayet davasında savunmak zorundadır. İngiliz avukat müvekkilini öyle bir savunur ki müvekkili bile cinayeti işlemediğine inanmıştır. Billy Wilder’ın yönetmenlik koltuğunda oturduğu 1957 yapımı film IMDB’den 8,4 puan alarak listemizde bulunuyor.

1- Yüksek ve Alçak (1963) – IMDB Puanı: 8,4

Bir ayakkabı firmasının CEO’su, şoförünün oğlunun kaçırılıp fidye için rehin tutulması ile gasp kurbanı olur. Akira Kurosawa’nın yönettiği Yüksek ve Alçak filmi 1963 yılında vizyona girse de günümüzde hala kendine izleyici buluyor. 2 saat 23 dakikada süren film IMDB’den 8,4 puan alarak IMDB Puanı Yüksek Gerilim Filmleri listemize girmeyi başarıyor.

Bir Cevap Yazın