IMDB Puanı Yüksek Bilim Kurgu Dizileri

En iyi bilim kurgu dizileri arasından özenle seçtiğimiz IMDB puanı yüksek bilim kurgu dizileri listesi sizlerle. İyi seyirler.

Black Mirror (2011) – IMDb Puanı: 8,8

Black Mirror, günümüz dünyasında teknolojinin karanlık yüzünü ele alan bir yapım olarak karşımıza çıkıyor. Kısa sezonlar ve mini bölümlerden olan dizide her bölüm farklı oyuncular ile farklı bir hikaye anlatılıyor. Teknolojinin hayatımızda kapladığı geniş alan ve aslında bize verdiği zararlar başarılı bir şekilde işlenmiş. Başka bir ifadeyle teknolojinin “Karanlık Ayna”sını gösteriyor. IMDB Puanı En Yüksek Bilim Kurgu dizileri listesinde ilk sırada yer alıyor.

The Mandalorian (2019) – IMDb Puanı: 8,7

The Mandalorian, Star Wars evreninin ilk dizisidir. İmparatorluğun düşüşünden hemen önce geçen The Mandalorian dizisinde bir savaşçıyı konu alıyor. Baş kahramanımız yalnız bir savaşçıdır. İmparatorluğun otoritesinden uzakta bir başına yaşamaktadır. Başrolü canlandıran kişi ise başarılı oyuncu Pedro Pascal’dır. Şu anda iki sezondan oluşan dizi 2019 yılında başlamıştır.

The Boys (2019) – IMDB Puanı: 8,7

Süper kahraman diyince aklınıza dünyayı kurtaran, herkesin çok sevdiği ve hayranlık duyduğu kişiler geliyor değil mi? Ama The Boys dizisindekiler hiç de öyle değil. Süper kahramanların kötü yüzlerini ve dünyaya verdiği zararlar anlatılıyor. Kötü süper kahramanları ortadan kaldırmak için CIA liderliğinde The Boys adında bir ekip kuruluyor. Hiçbir gücü olmayanların süper güçlülere karşı mücadele etmesi de bir hayli zor olacak.

The Dark Crystal: Age of Resistance (2019) – IMDb Puanı: 8,5

The Dark Crystal: Age of Resistance dizisi, dünyayı kurtarmak için zorlu ve yorucu bir yolculuğa çıkan Gelfling kahramanlarının başından geçen olayları konu alıyor. Animasyon dizisi, 1982 yılında vizyona giren bir Jim Henson dizisinden uyarlanmıştır.

The Expanse (2020) – IMDb Puanı: 8,5

The Expanse dizisi, 200 yıl sonra kaybolan bir genç kadının vakasını konu alıyor. Dizideki başarılı dedektif, insanlık tarihinde meydana gelen komplolar ile karşı karşıya kalıyor. Geminin kaptanı ile iş birliği yaparak güneş sisteminin aşamalarından geçerler. Gerilim türündeki 2015 yapımı The Expanse dizisi 5 sezon ve 47 bölümden oluşuyor.

1 yorum

Bir Cevap Yazın