IMDb Puanı En Yüksek Netflix Dram Dizileri

Dram dizileri bazen bizi üzer. Bazen yüzümüzde ufak bir tebessüm bırakır. Kesin olan bir şey varsa o da dram dizilerinin kötü olmadığıdır. İşte en iyi dram dizileri arasından seçtiğimiz IMDB puanı en yüksek Netflix dram dizileri listesi…

1- Breaking Bad (2013) – IMDb Puanı: 9,5

9,5 puan ile IMDB puanı en yüksek Netflix dram dizileri listesinde birinci sırasında yer alan Breaking, çoğu kişi tarafından tüm zamanların en iyi dizilerinden biri olarak kabul ediliyor. Bir lisede kimya öğretmenliği yapan Walter White, kanser olduğunu öğrenir. Ölmeden önce ailesine para bırakmak isteyen öğretmen, eski öğrencisi Jesse Pinkman ile birlikte kristal meth üretip satmaya başlar. Bryan Cranston ve Aaron Paul’un başrolü canlandırdığı bu diziyi muhakkak izleyin. 5 sezondan oluşan ve final yapan diziyi kesinlikle çok seveceksiniz.

2- Paranormal (2020) – IMDb Puanı: 8,8

2020 yapımı dizi IMDb’den 8,8 puan alıyor. Şüpheci bir hematolog, bir dizi açıklanamaz olaya karıştıktan sonra, istemeyerek de olsa paranormal araştırmalar için başvurulacak ilk kişi haline geliyor. Ahmet Amin, Razane Jammal, Samaa Ibrahem ve Ayah Samaha dizinin oyuncu kadrosunda yer alıyor.

3- Sherlock Holmes (2017) – IMDb Puanı: 9,1

2017 yılında ilk bölümü yayınlanan Sherlock Holmes dizisinin yalnızca 4 sezonu yayınlandı. Her sezonda 3 – 4 bölüm bulunan dizi ortalama 1 saat sürüyor. Arthur Conan Doyle’un sevilen gizemli öyküsündeki Sherlock Holmes karakteri dizi dünyasına giriyor. Londra sokaklarında ipuçlarını bulmak için dolaşan dedektifi Benedict Cumberbatch canlandırıyor. Martin Freeman da ona yardımcılık yapıyor.

4- College Romance (2018) – IMDb Puanı: 9,0

Netflix’in kolej dizileri çok sevilir. College Romance dizisi de onlardan biri. 2018 yapımı College Romance, birlikte üniversiteye giden üç en iyi arkadaşın aşk, eğlence ve ömür boyu unutulmayacak anılarını anlatıyor. Keshav Sadhna, Apoorva Arora, Hira Ashar dizinin oyuncu kadrosunda yer alıyor.

5. Humsafar (2011) – IMDb Puanı: 9,0

Khirad, ölüm döşeğinde olan annesinin son isteğini yerine getirmek için saygın bir adam olan Ashar ile evlenir. Ancak bu evliliği onaylamayan kişiler Ashar’ı eşi Khirad’a karşı kötü düşünmeye uğraştırır. Hint yapımı dizinin oyuncu kadrosunda Fawad Khan, Mahira Khan, Atiqa Odho ve Sara Kashif yer alıyor.

1 yorum

Bir Cevap Yazın