IMDb Puanı En Yüksek Netflix Aksiyon Filmleri

IMDb Puanı En Yüksek Netflix Aksiyon Filmleri

Netflix ile bulabileceğiniz ve kolayca izleyebileceğiniz dizi ve film veritabanı IMDb Puanı En Yüksek Netflix Aksiyon Filmleri listesini hazırladık.

3- Karayip Korsanları Serisi (Pirate of Caribbean) (IMDb Puanı: 8,0)

Johnny Depp’in Jack Sparrow karakteri ile başrol olduğu ve kendisinin en iyi filmlerinden biri olan Karayip Korsanları serisini mutlaka izlemelisiniz. Jack Sparrow’un başından geçen korsanlık maceralarının anlatıldığı film serisinde, en hızlı korsan gemisi olan Siyah İnci, Sparrow’un bir düşmanı olan Kaptan Barbossa tarafından çalınıyor. Gemisi olmayan kaptan Jack Sparrow, Port Royal kasabasında idam edilmek üzere zindana gönderilir. Kaptan, bir an önce zindandan kurtulup gemisi Siyah İnci’yi geri almalıdır.

2- Galaksinin Koruyucuları (Guardians of the Galaxy) (IMDb Puanı: 8,1)

Marvel’ın başarılı yapımları arasında yer alan Galaksinin Koruyucuları, Netflix’teki en yüksek IMDb puanına sahip aksiyon filmlerinden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Tamamı uzayda geçen filmde Starlord bir küreyi ele geçirmeye çalışır. Aynı küreyi ele geçirmeye çalışan yalnızca kendisi değildir. Roket Rakun, Groot ve Gamora da aynı kürenin peşindedir. Hepsi birbirleriyle savaşırken hapse atılırlar ve burada Drax ile tanışırlar. Küre ise çok yanlış ellere geçmiştir. Küreyi geri almak için birlik olurlar ve Galaksinin Koruyucuları takımı ortaya çıkar.

1- Black Mirror: Bandersnatch (IMDb Puanı: 8,8)

Listemizin birinci sırasında ise bir antoloji dizisi olan Black Mirror’ın sinema filmi Black Mirror: Bandersnatch yer alıyor. Bu filmi diğerlerinden ayıran bir özelliği ise tamamen interaktif olmasıdır. İnteraktif kelimesinden anlayacağınız filmin gidişatını siz belirliyorsunuz. Örneğin baş karaktere bir hap uzatılıyor ve hapı içip içmeme kararını izleyici olarak siz kendiniz veriyorsunuz ve hikaye buna göre şekilleniyor. Bandersnatch filminde baş karakterimiz bir programcıdır ve başından geçen maceralar anlatılır. Genç programcı bir gün bir fantastik romanı oyuna çevirir ve hayatı darmadağın olur. Bu olaydan sonra gerçek dünya ve sanal dünya arasında kalmıştır.

Buna da göz atın: En Çok İzlenen Chadwick Boseman Filmleri

IMDb Puanı En Yüksek Netflix Aksiyon Filmleri arasında en çok sevdiğiniz hangisiydi? Yorumlarda belirtin.

2 Yorum

Bir Cevap Yazın