IMDB Puanı En Yüksek Kovboy Filmleri

Kovboy filmleri ile aranız nasıl? İşte IMDB puanı en yüksek kovboy filmleri listesi burada.

1- İyi Kötü ve Çirkin (1966) – IMDB Puanı: 8,8

Bir ödül avı dolandırıcılığı, uzak bir mezarlığı gömülü altın dolu bir serveti bulmak için yarışta üçüncüye karşı rahatsızlık verici bir ittifakta iki adamla iş birliği yapar. Sergio Leone’nin yönettiği filmde başrolü Clint Eastwood, Eli Wallach, Lee Van Cleef oynuyor. IMDb’den 8,8 puan alan film, IMDB Puanı en yüksek kovboy filmleri listemizde yer alıyor. 1966 yılında vizyona girdi ve 2 saat 41 dakika sürüyor.

2- Batıda Kan Var (1968) – IMDB Puanı: 8,5

Mızıkası ile kasabaya gelen bir yabancı herkesin dikkatini çeker. Güzel bir dul kadını demiryolu için çalışan acımasız bir suikastçıdan korumak için kötü şöhretli bir çaresizlikle güç birliği yapar. Sergio Leone’nin yönettiği filmde Henry Fonda, Claudia Cardinale ve Charles Bronson oynuyor. Batıdan Kan Var filmi, 1968 yılında vizyona girdi ve 2 saat 45 daka sürüyor. Ayrıca IMDB’den 8,5 puan alıyor.

3- Zincirsiz (2012) – IMDB Puanı: 8,4

Alman bir ödül avcısının yardımı ile birlikte azat edilen bir köle, karısını acımasız bir Mississippi plantasyon sahibinden kurtarmak için güçlerini birleştirir. Zincirsiz filmi bu güç birliğinin sonuçlarını konu alıyor. Quentin Tarantino’nun yönettiği filmde Leonardo Di Caprio, Christoph Waltz ve Jamie Foxx rol alıyor. 8,4 IMDB puanı alan film 2012 yılında vizyona girdi ve 2 saat 45 dakika sürüyor.

4- Birkaç Dolar İçin (1965) – IMDB Puanı: 8,3

Aynı amaç uğruna savaş veren iki ödül avcısı, ödülü kendisi alabilmek için Batılı bir haydutun izini sürmek için bir iş birliği içine girerler. Sergio Leone’nin yönettiği film, 1965 yılında vizyona girdi ve 8,3 IMDB puanı ile bu listede yer alıyor. 2 saat 12 süren filmde Clint Eastwood ve Lee Van Cleef başrolleri canlandırıyor. Birkaç Dolar İçin isimli kovboy filmi mutlaka izlemeye değer.

5- Affedilmeyen (1992) – IMDB Puanı: 8,2

Emekli bir eski batı silahşörü olan William Munny, eski iş ortağı Ned Logan ve genç bir adam olan Schofield Kid’in yardımları ile birlikte çok da istemeden son bir işe daha başlar. Clint Eastwood’ın hem yönetip hem oynadığı filmde Morgan Freeman ve Richard Harris gibi isimler oyuncu kadrosunda rol alıyor.

Bir Cevap Yazın