IMDB Puanı En Yüksek Korku Filmleri

İşte tam da size bunları yaşatacak en iyi korku filmleri listesini hazırladık. İşte IMDB Puanı en yüksek korku filmleri listesi yazımızda.

Korku filmleri bazen gerçek anlamda korkutucu olabiliyor. Korku filmi izledikten sonra o gece uyuyamıyor ya da yanımızda birinin yatmasını isteyebiliyoruz. İşte tam da size bunları yaşatacak en iyi korku filmleri listesini hazırladık. İşte IMDB Puanı en yüksek korku filmleri listesi yazımızda.

6- Şeytan (1973) – IMDb Puanı: 8,0

12 yaşındaki küçük kızın içine gizemli bir varlık girer. Küçük kızın annesi, kızını bu gizemli varlıktan kurtarmak için iki rahipten yardım ister. En iyi korku filmleri arasında yer alan bu filmi izlemenizi tavsiye ederiz.

5- Küçük Bebeğe Ne Oldu? (1962) – IMDb Puanı: 8,1

Filmimiz, eski bir çocuk yıldızın, belden aşağısı felçli olan kız kardeşine çürümüş ve harabeye dönmüş bir Hollywood malikesinde işkence etmesini konu alıyorlar. En iyi korku filmleri arasında yer alan bu film, IMDb’den 8,1 puan almayı başarmış. Robert Aldrich tarafından yönetilen film gerçekten korkucu bir baş yapıt olmuş.

4- Şey (1982) – IMDb Puanı: 8,1

Antarktika’da görev yapan bir araştırma takımı, kurbanlarının şekline girebilme özelliğine sahip bir uzaylı tarafından avlanır. Korku, gizem ve bilim kurgu türündeki bu film en iyi korku filmleri arasında yer alıyor.

3- Yaratık (1979) – IMDb Puanı: 8,4

Bir uzay gemisi, bilinmeyen bir imdat çağrısı alır. Ardından mürettebattan bir kişi gizemli bir yaşam formunun saldırısına uğrar. Kısa bir süre sonra yaşam döngüsünün yeniden başladığını fark ederler. 1979 yapımı film, IMDb’den 8,4 puanla listemizin ikinci sırasında yer alıyor.

2- Cinnet (1980) – IMDb Puanı: 8,4

Bir aile soğuktan korunmak için ücra bir yerde bulunan otelde konaklamaya başlar. Bu oteldeki kalan insanlar cinnet geçiriyor ve şiddet eğilimine kapılıyorlar. Ailenin erkek çocuğu hem geçmiş hem de gelecekten korkunç şeyler görmeye başlar.

1- Sapık (1960) – IMDb Puanı: 8,5

Bir Phoenix sekreteri, işvereninin müşterisinden 40 bin doları kendi hesabına aktarır ve ortadan kaybolur. Annesinin sözünden çıkmayan genç bir adam tarafından yönetilen bir oteli kontrol eder. Sapık filmi 1960 yılında vizyona girmiş IMDb puanı en yüksek korku filmleri listesinde birinci sırada yer alıyor.

Bir Cevap Yazın