IMDb Puanı En Yüksek Kore Filmleri

IMDb puanı en yüksek kore filmleri

Kore filmleri son yıllarda popülerliğini artırmayı başarıyor. Sizler için en iyi kore filmleri listesini hazırladık. İşte IMDb puanı en yüksek kore filmleri listesi…

5- Hırçın Sevgilim (2001) – IMDb Puanı: 8,1

Güney Kore sinemasının kült filmlerinden bir tanesi olan Hırçın Sevgilim, imdb puanı en yüksek kore filmleri listemizde yer alıyor. Kyun-woo metroyla evine dönerken alımlı ve güzel bir kız görür. Güzel kız, kör ve sarhoştur. Trenden inmeye çalışan kız düşecek gibi olunca Kyun-woo onu kurtarır. Film boyunca kıza yardımcı olmaya çalışır.

4- Hücre 7 Mucizesi (2013) – IMDb Puanı: 8,2

Zihinsel engelli bir adam yanlışlıkla işlediği bir suç yüzünden hapse düşer. Bu adam kızını çok sevmektedir. Aradan yıllar geçtikten sonra küçük kızı büyür ve bir avukat olur. Babasını kurtarmak için elinden gelenir. Bu film aynı zamanda ülkemizde de uyarlanmıştır. 7. Koğuştaki Mucize filminin orijinal versiyonudur.

3- Hope (2013) – IMDb Puanı: 8,3

So-Won yağmurlu bir günde okula gitmek için evden çıkar. Küçük kız bir adam tarafından kaçırılır. Küçük kızın babası polisten bir telefon alır. So-Won adam tarafından tecavüze uğramış ve hastaneye kaldırılmıştır. Aile bu olay ile yıkılır.

2- Old Boy (2001) – IMDb Puanı: 8,4

Oh Dae-su, kendini bir odada bulur. Bu odaya nasıl ve kimler tarafından getirildiğinde bilmemektedir. Bulunduğu odadaki televizyon yoluyla dış dünya ile bağlantı kurmaya çalışır. Odanın içine hapsedilmesinin sebebinin eşinin ölümü olduğunu anlar. Odadan kurtulduktan sonra eşinin katillerini aramak için yola koyulur.

1- Parasite (2019) – IMDb Puanı: 8,6

Kim Ailesi, fakir ve yoksulluk içinde yaşamaktadırlar. Park Ailesi ise tam tersine mal ve mülk içinde yaşarlar. Kim Ailesi, türlü oyunlarla Park Ailesi’nin evine kendilerini işçi olarak aldırır. Anne hizmetçi, baba şoför, erkek özel öğretmen, kız ise çocuk bakıcısı olarak ailenin içine giriyor. Parasite filmi 2020 yılında en iyi film Oscar ödülünü de almayı başardı. Filmin içinde komikliklerin yanı sıra büyük bir dram da yer alıyor. Mutlaka izlemenizi tavsiye ederiz.

Buna da göz atın: IMDb Puanına Göre En İyi Komedi Filmleri

1 yorum

Bir Cevap Yazın