IMDb Puanı En Yüksek Hint Filmleri

IMDb Puanı En Yüksek Hint Filmleri

Hint sineması son yıllarda en çok izlenen filmler olmayı başardı. En iyi hint filmleri bulunan IMDb puanı en yüksek hint filmler listesini hazırladık.

Super Deluxe (2019) – IMDb Puanı: 8,4

Yeni evli ve sadakatsiz bir eş, yabancılaşmış bir baba, bir rahip ve sinirli bir oğula aniden kendilerini en beklenmedik çıkmazların içinde bulurlar. Her biri hayatlarında yaşayacakları en unutulmaz günü bir günde deneyimlemeye hazırlanır. Aksiyon ve suç türündeki Super Deluxe filmi, 2019 yılında Hindistan’da vizyona girdi. IMDb puanı en yüksek Hint filmleri listesinde yer alıyor.

3 Aptal (2009) – IMDb Puanı: 8,4

Bir üniversitede mühendislik okuyan üç arkadaş aynı zamanda aynı yurtta ve aynı odada kalıyor. Arkadaş grubunun üyelerinin hepsi farklı bir sebep için mühendislik bölümünü tercih etmiş. Biri ailesi baskısı, biri ailesini fakirlikten kurtarmak için, diğeri ise makinelere olan ilgisinden dolayı. Aamir Khan’ın başyapıtlarından biri olan 3 Aptal filmi, dostluğu en iyi anlatan filmlerden eğer izlemediyseniz mutlaka bir şans vermelisiniz.

Taare Zameen Par (2007) – IMDb Puanı: 8,4

Tam bir baş belası olduğu düşünülen sekiz yaşındaki bir çocuk hiçbir şeyden mutlu olmamaktadır. Kendisine yapılan onca şeye karşı hep tepkisiz kalmaktadır. Bir gün okula yeni bir resim öğretmeni gelir ve bu çocuğun gerçek sorununu keşfetmek için sabır ve şefkatle uğraşır. Aamir Khan’ın en çok izlenen filmlerinden Taare Zameen Par mutlaka izlenmelidir.

Dangal (2016) – IMDb Puanı: 8,4

Mahavir Singh Phogath eski bir güreşçidir. Mahavir, güreş ile ilgilenen iki kızı ile birlikte İngiliz Milletler Topluluğu Oyunları’nda toplumsal baskıya karşı zafere ulaşmak için ellerinden geleni yapıyor. 2 saat 41 dakika uzunluğundaki Dangal filmi, Aamir Khan’ın başyapıt filmlerinden biridir.

Uri Gizli Operasyon (2019) – IMDb Puanı: 8,3

Hindistan ordusunun özel harekat ekibi, üssünde diğer ordu mensuplarının bir grup terörist tarafından öldürülmesinin intikamını almak için gizli bir operasyon düzenler. Silah arkadaşlarının intikamını almak isteyen Hindistan askerleri bu görev için canla başla mücadele eder. 2019 yapımı Uri Gizli Operasyon filmi, IMDb’den 8,3 puan almıştır.

1 yorum

Bir Cevap Yazın