IMDB Puanı En Yüksek Gerilim Filmleri

Gerilim filmleri izlemeyi sever misiniz? Peki, en iyi gerilim filmleri listemizi görmüş müydünüz? İşte IMDB puanı en yüksek gerilim filmleri listesi…

5- Kuzuların Sessizliği (1991) – IMDB Puanı. 8,6

Genç bir FBI dedektifi, başka bir seri katili kurbanlarının dersini yüzen deli bir adamı yakalamaya yardım etmek için hapisteki bir katilden yardım alır. Jonathan Demme’nin yönettiği film 1 saat 58 dakika sürüyor. Anthony Hopkins, Lawrence Bonney ve Jodie Foster oynuyor.

4- Yedi (1995) – IMDB Puanı: 8,6

Bir çaylak ve bir usta olmak üzere iki dedektif, yedi ölümcül günahı güdüleri olarak kullanarak bir seri katilin peşine düşer. David Fincher’ın yönettiği filmde Brad Pitt, Morgan Freeman, Kevin Spacey ve Andrew Kevin Walker oyuncu kadrosunda yer alıyor.

3- Parazit (2019) – IMDB Puanı: 8,6

En iyi film Oscar ödülünü alan Parazit filmi, aç gözlülük ve sınıf ayrımcılığını gözler önüne seriyor. Zengin bir aile olan Park ailesi ile yoksul Kim ailesi arasında yeni bir ilişki kuruluyor. Öyle bir film ki ne zaman ne olacağını asla kestiremiyorsunuz. 2 saat 12 dakika süren filmi Bong Joon Ho yönetiyor. Oyuncu kadrosu ise Song Kang Ho, Sun kyun Lee , Yeo jeong Jo ve Woo sik Choi oynuyor.

2- Inception (2010) – IMDB Puanı: 8,8

Inception filmi, hayal paylaşma teknolojisini kullanarak kurumsal sırları ele geçiren bir hırsızın bir CEO’nun zihnine girerek onun aklın bir fikir yerleştirmekle görevlenmesini konu alıyor. Christopher Nolan’ın yönettiği filmde Leonardo DiCaprio, Ken Watanabe, Elliot Page ve Joseph Gordon Levitt oynuyor. Inception filmi, IMDB Puanı en yüksek gerilim filmleri listemizde yer alıyor. Bu film 2 saat 28 dakika sürüyor.

1- Kara Şövalye (2008) – IMDB Puanı: 9,0

Joker, bütün Gotham şehrini tehdit altında bırakıyordu. Yeteneklerini adaleti sağlamak için kullanan Batman, çok büyük psikolojik ve fiziksel testlerden birini kabul etmek zorunda kalır. Batman ve Joker’in amansız savaşı 2 saat 32 dakika sürüyor. Christopher Nolan tarafından yönetilen film Christian Bale, Aaron Eckhart, Heath Ledger ve Michael Caine oynuyor.

1 yorum

Bir Cevap Yazın