IMDb Puanı En Yüksek Fantastik Diziler

IMDb Puanı En Yüksek Fantastik Diziler

Ejderhalar, devasa canavarlar, korkunç yaratıklar hepsinin bir arada bulunduğu fantastik yapımları izlemek çok eğlenceli olabilir. İşte IMDb Puanı En Yüksek Fantastik Diziler listesi sizlerle.

Dark / Karanlık (2017 – devam ediyor) IMDb: 8,7

Son yıllarda en çok izlenen fantastik dizilerin arasına girmeyi başaran Dark, Netflix’in orijinal içeriği olarak yayınlanıyor. Hikayenin geçtiği kasabada kayıp bir çocuk aranıyor. Bu kayıp çocuğu arayan 4 aile gizemli ve fantastik olaylar yaşıyor. Geçmişte ve gelecekte olan kendi halleriyle karşı karşıya gelen insanlar ne yapacaklarını şaşırıyorlar. İzlemediyseniz aklınızı başından alacak bu diziyi mutlaka izlemelisiniz.

Stranger Things / Tuhaf Şeyler (2016 – devam ediyor) IMDb: 8,8

Duffer Brother tarafından yönetilen fantastik bilim kurgu dizisi Netflix’in en çok izlenen yapımlarından biri olmayı başarıyor. Aynı zamanda 8,8 IMDb puanı ile birlikte ne kadar çok sevildiğini de gözler önüne seriyor. Will Byers, baş aşağı denilen farklı bir boyuta geçerek kaybolur. Annesi, abisi, kasabanın şerifi ve arkadaşları Will’i bulmak için işe koyulur. Telekinezi gücü olan Eleven, bu görevde Will’i bulmak için onlara yardım eder.

Game of Thrones / Taht Oyunları (2011 – 2019) IMDb: 9,3

Game of Thrones tüm dünyada en çok izlenen dizilerden bir tanesidir. Aynı zamanda IMDb puanı en yüksek fantastik diziler listesinde de kendine yer bulmayı başarıyor. 9,3 puanıyla listenin birinci sırasında yer alıyor. 2011 yılından itibaren tam 8 sezon oynayan Game of Thrones, yıllardır dünyada en çok dikkat çeken dizi olmuştur. Orta çağ konsepti ile geçen dizide her türlü iç savaş, entrika, sırtından bıçaklama, arkasından iş çevirme, yalan, düzenbazlık, tuzak kurma ve ne ararsanız bu dizide. Kış aylarının yaklaşması ile birlikte fantastik yaratıklar yerel halkı tehlikeye sürüklüyor. Hepinizin bildiği bu diziyi izlemeden geçmemelisiniz. Başrollerde ise Jon Snow ve Khaleesi karakterlerini canlandıran Kit Harrington ve Emilia Clarke oynuyor.

Buna da göz atın: Tüm Zamanların En İyi Psikolojik Filmler

IMDb Puanı En Yüksek Fantastik Diziler arasında sizin en çok beğendiğiniz hangisiydi? Yorumlarda belirtin.

2 Yorum

Bir Cevap Yazın