IMDb Puanı En Yüksek Biyografi Dizileri

Biyografi dizileri, önemli kişilerin hayatlarını ya da tarihi olayları anlatır. Peki en iyi biyografi dizileri hangileridir? İşte IMDB puanı en yüksek biyografi dizileri listesi…

Narcos (2015) – IMDb Puanı: 8,8

Narcos dizisi, Kolombiyali uyuşturucu baronu Pablo Escobar’ın gerçek hayat hikayesini konu alıyor. Latin Amerika’nın en güçlü uyuşturucu ağına sahip olan Escobar, kanunlardan kaçıyor ve uyuşturucu satışı ile servetine servet katıyor. 2015 yapımı Narcos dizi 3 sezondan oluşuyor ve toplamda 30 bölümü yayınlandı. Dizinin bölümleri ise ortalama 55 dakika uzunluğunda.

The Defiant Ones (2017) – IMDb Puanı: 8,5

Dr. Dre ve Jimmy Iovine gibi müzik sektörünün en başarılı isimlerinden olan ikilinin hayat hikayelerini anlatan The Defiant Ones dizisi, IMDb puanı en yüksek biyografi dizileri listemizde 8,5 puan ile ikinci sırada yer alıyor. İki efsane ismin şaşırtıcı benzer yanları ve hayranlık bırakan yükselişini anlatan dört bölümlük belgesel ve biyografi dizisini mutlaka izlemenizi tavsiye ederiz.

American Crime Story (2016) – IMDb Puanı: 8,4

Amerika Birleşik Devletleri tarihinin en kötü şöhrete sahip suçları ve suçluları bu dizide anlatıyor. Bir antoloji dizisi olan American Crime Story’nin her bölümünde farklı oyuncular, farklı yönetmenler ve farklı senaryolar ele alınıyor. 2016 yılında ilk bölümü yayınlanan suç ve biyografi dizisinin yayınlanmış toplam 27 bölümü bulunuyor.

Genius (2017) – IMDb Puanı: 8,4

Dünyaca ünlü ve zekasıyla tarihe geçen insanlar Genius dizisinde anlatılıyor. Henüz iki sezonu ve toplamda 20 bölümü yayınlanan dizinin her sezonunda farklı bir dahi anlatılıyor. Genius dizisinin ilk sezonunda evrenin ve maddenin en küçük hali atomun sırlarını ortaya çıkaran Albert Einstein, ikinci sezonunda ise tarihin en iyi ressamlarından Pablo Picasso’nun gerçek hayat hikayesi konu alınıyor.

Wu Tang An American Saga (2019) – IMDb Puanı: 8,2

Gösteri, müzik ve suç arasında gelip gitmekte olan bir grup genç, Wu-Tang klanını kuruyorlar. Amerika’nın en iyi başarı hikayelerden biri haline RZA sahne adındaki Bobby Diggs’in bu klanı kurmasında başından geçenler ele alınıyor. Bir sezonu yayınlanan dizi toplamda 10 bölümden oluşuyor.

Bir Cevap Yazın