IMDb Puanı En Yüksek Belgesel Dizileri

Belgesel dizileri, bir konu hakkında bilimsel bilgiler verir. Peki, en iyi belgesel dizileri hangileridir? İşte IMDb puanı en yüksek belgesel dizileri listesi.

Tiny World (2020) – IMDb Puanı: 9,1

Dünyadaki en ufak canlıların gözünde dünyaya bir bakış atın. Bu minik canlıların hayatta kalmak için yaptıklara şeye tanık olun. Paul Rudd tarafından anlatılan belgesel dünyadaki böcek, karınca, çekirge gibi en küçük boyuttaki canlıların hayatlarını konu alıyor. Tek sezondan oluşan belgesel dizisi 6 bölümden oluşuyor.

The Hunt (2015) – IMDb Puanı: 9,3

The Hunt belgeseli David Attenborough ve Damien Boisseau ikilisinin anlatımı ile karşımıza geliyor. Av ve avcı hayvanlar birbirleri arasındaki mücadeleyi en iyi şekilde anlatan belgesel dizilerden bir tanesi. Av sırasında kanların ve organların yerine avcının tercih ettiği avcılık stratejileri ve avın kurtulma teknikleri daha dikkatli bir şekilde ele alınıyor.

Cosmos: A Spacetime Odyssey (2014) – IMDb Puanı: 9,3

Amerikalı gök bilimci Carl Sagan tarafından sunulan belgesel dizisi, izleyenleri evrenin en uzak köşelerinden tutun dünyadaki fizik olaylarının nasıl çalıştığına dair birçok evreni ilgilendiren bilimsel konu ile hayran bırakıyor. Neill de Grasse Tyson’ın anlatımı ile belgesel dizi pek bir başarılı oluyor.

Blue Planet II (2017) – IMDB Puanı: 9,3

David Attenborough’un anlatımı ile karşımıza gelen Blue Planet II belgeseli, okyanusun derinliklerinde yaşayan nadir ve sıradışı canlıları konu alıyor. Aynı zamanda okyanusları karşılaştığı sorunları gösteren ve Blue Planet belgeselinin devamı oluyor. Dünyadaki suların altında nasıl bir yaşam olduğunu, oradaki hayatın nasıl devam ettiğini öğrenmek için heyecanlı ve başarılı bir belgesel. IMDb’den aldığı 9,3 puanla listede olmayı başarıyor.

Seven Worlds One Planet (2019) – IMDb Puanı: 9,4

Milyonlarca yıl önce muhteşem kuvvetler Dünya’nın kabuğunu parçalara ayırarak yedi farklı kıtayı meydana getirdi. Her biri kendi farklı iklimi, kendine öz toprağı ve kendine has hayvanları ile doğayı oluşturuyor. Bu belgesel dizisi ise IMDb puanı en yüksek belgesel dizileri arasında 9,4 puan ile birinci sırada yer alıyor. 7 bölümden oluşan tek sezonluk dizinin bölümleri ortalama bir saat uzunluğundadır.

Bir Cevap Yazın