Herkesin İzlemesi Gereken Seri Filmler

Herkesin İzlemesi Gereken Seri Filmler

İki saatlik bir film izleyip daha sonra tadının damağınızda kalmasını istemiyorsanız bu liste tam da size göre. İşte uzun uzun izleyebileceğiniz herkesin izlemesi gereken seri filmler listesi yazımızda.

1- Yüzüklerin Efendisi Serisi (2001 – 2003) (Lords of the Rings)

Seri film arıyorum diyorsanız mutlaka Yüzüklerin Efendisi filmini duymuş olmalısınız. Efsane film serileri arasında bulunan Yüzüklerin Efendisi, üç filmden oluşuyor. John Ronald Reuel Tolkien’in yazdığı aynı isimdeki fantastik edebiyat romanından uyarlanarak sinemaya Peter Jackson tarafından taşınmıştır. Bilbo Baggins’in güç yüzüğünü bulmasıyla başlayan seri; insanlara, elflere ve cücelere kadar herkese hükmedecek Karanlıklar Efendisi’ne yapılan yüzüklerle devam ediyor. İnsanlar ve elfler güçlerini birlştirip aranlıklar Efendisi’nin mekanına gider. Burada Aragorn’un dedesi İsildur, Karanlıklar Efendisi’nin parmaklarını kılıç darbesiyle kesiyor. Yüzüğü ondan almayı başarıyor.

2- Harry Potter Serisi (2001 – 2011)

J. K. Rowling tarafından yazılan fantastik türündeki Harry Potter romanı, Warner Bros’un yapımcılığında siemaya uyarlanmıştır. Sekiz filmden oluşan serinin romanı da aynı filmi gibi başarılı ve birçok ödüle layık görülmüştür. Dört farklı yönetmen tarafından yönetilen filmin oyuncu kadrosunda Daniel Radcliffe, Rupert Grint ve Emma Watson baş kahramanları canlandırıyor. Harry Potter filmi gerek baş kahramanları ile gerek de baş kötü karakterleriyle yıllardır en çok izlenen seri filmleri arasında yer alıyor. Eğer henüz izlemediyseniz uzun bir film serisi sizi beklemeli. Herkesin izlemesi gereken bir seri film olarak karşımıza çıkıyor.

3- Karayip Korsanları Serisi (2003 – 2017) (Pirate of Caribbean)

2000’li yılların en iyi seri filmlerinden biri olan Karayip Korsanları (Pirate of Caribbean), herkesin mutlaka izlemesi gereken bir seridir. Korsanlardan ve fantastik maceralardan hoşlanıyorsanız izlemeden geçmemelisiniz. Korsanların yaşadığı bir zamanda hepsi birbirinden gizemli olaylar yaşanıyor. Karayip Korsanları’nın başrolünde Johnny Depp, Orlando Bloom, Geoffrey Rush ve Keira Knightley rol almaktadır. Herkesin izlemesi gereken seri filmler listesinde yer alıyor çünkü gerçekten izlemeye değer bir film serisi olmuş.

Buna da göz atın: Netflix’e Taş Çıkartacak En Çok İzlenen Kore Dizileri

Herkesin İzlemesi Gereken Seri Filmler arasında sizin en çok beğendiğiniz hangisiydi? Yorumlarda belirtin.

1 yorum

Bir Cevap Yazın