Herkesin İzlemesi Gereken Gerilim Filmleri

Öyledir ki bazı filmler herkes tarafından çok sevilir. İnsanlar bu filmleri birbirlerine önermeye başlar. İşte o filmlerden oluşan herkesin izlemesi gereken gerilim filmleri listesi sizlerle. İyi seyirler.

5- Logan Wolwerine (2017) – IMDB Puanı: 8,1

Mutantların neslinin tükenmek üzere olduğu bir gelecekte, yaşlı ve bitkin Logan sakin bir yaşam sürmektedir. Ancak bilim adamlarının peşine düştüğü mutant bir çocuk olan Laura yardım istemeye geldiğinde onu güvenli bir yere götürmesi gerekir.

4- Hizmetçi (2016) – IMDB Puanı: 8,1

Bir kadın, bir Japon mirasçının yanına hizmetçi olarak çalışması için işe alınır. Ancak hizmetçi, mirasçı adamı gizlice kandırmak ve paraların üstüne konmak bir komplo planı düşünmeye başlar. 2 saat 25 dakika süren film, 2016 yılında vizyona girdi. Chan-wook Park tarafından yönetilen Hizmetçi filminde, Min-hee Kim, Jung-woo Ha, Jin-woong Cho rol alıyor.

3- Görünmeyen Misafir (2016) – IMDB Puanı: 8,1

Görünmeyen Misafir filminde, cinayet ile suçlanan başarılı bir girişimci ve bir tanık hazırlama uzmanının karşı konulamaz bir savunma bulması için üç saatten bile daha az zamanı olduğu anlatılıyor. Oriol Paulo’nun yönetmenlik koltuğunda oturduğu filmde, Barbara Lennie, Jose Coronado, Ana Wagener, Mario Casas başrolleri paylaşıyor. IMDB’den 8,1 puan alan film 106 dakika sürüyor.

2- Cinayet Var (1954) – IMDB Puanı: 8,2

Bir zaman profesyonel olarak tenis sporu ile ilgilenen bir adamın, yasak ilişkisini eşi öğreniyor. Eski tenisçi, karısını öldürmek için bir cinayet planlamaya başlıyor. Alfred Hitchcock’un yönettiği Ray Milland, Robert Cummings, Grace Kelly ve John Williams’ın oynadığı film 105 dakika sürüyor. 1954 yapımı Cinayet Var filmi, IMDB’den 8,2 puan almayı başarıyor.

1- Rififi (1955) – IMDB Puanı: 8,2

Rififi, dört adamın teknik olarak mükemmel şekilde planladığı suçu anlatıyor. Ancak bu mükemmel suça karşı akıl almaz bir müdahale ediliyor. 118 dakikada süren Rififi filmi, 1955 yılında vizyona girdi. Jules Dassin’in yönetmenliğinde çekilen filmde Jean Servais, Robert Manuel, Carl Möhner ve Janine Darcey oynadı. Herkesin izlemesi gereken gerilim filmleri listemizde kendine yer buluyor.

1 yorum

Bir Cevap Yazın