Herkesin İzlemesi Gereken Filmler

Esaretin Bedeli

Bazı filmler vardır ki bunları herkes hayatında en az bir kere olsun izlemesi gerekir. En Çok İzlenen ekibi olarak bu filmleri sizlere hazırladık. İşte Herkesin İzlemesi Gereken Filmler listesi.

1- Schindler’in Listesi (Schindler’s List) (IMDb: 8,9)

Schindlerin listesi

Oskar Schindler, ikinci dünya savaşı sırasında Polonya’da Yahudi işçilerin çalıştığı bir fabrikayı işletmektedir. Bu fabrika ile 1100 Yahudi’nin hayatını kurtarmıştır. Steven Spielberg tarafından yönetilen bu film gerçek bir hayat hikayesinden uyarlanmıştır. 1994 yılında aday olduğu 12 Oscar ödülünün 7’sini kazanmıştı.

2- Süt Kardeşler (IMDb: 8,9)

süt kardeşler

Melek Hanım, herkesin hayallerini süsleyen ancak herkesin sahip olamadığı bir konağın sahibidir. Bir gün Melek Hanım, Ramazan’ı sütoğlu Şaban ile karıştırır ve eve alır. Abisi Hüsamettin’e Ramazan’ı damadı olarak tanıtır. Bir zaman sonra Şaban konağa gelmiştir ve işler karışır. Hüseyin Rahmi Gürpınar’ın Gulyabani romanından uyarlanan film Türk sinemasında büyük izler bırakmış bir filmdir.

3- Baba (The Godfather) (IMDb: 9,2)

The Godfather

40 ve 50’li yıllarına Amerika’sında İtalyan bir mafya ailesinin efsanevi hikayesini anlatan Baba filmi, birçok insan için tarihin en iyi filmi olarak görülüyor. Don bir suikast girişimine uğrar ve artık işleri yönetemeyecek duruma düşer. İşlerin başına ise Michael ve abisi Sonny geçer. Tom Hagen’in yardımıyla Corleone ailesi diğer ailelere savaş açıyor. Bir romandan sinemaya uyarlanan film, çıktığı yıl çok sayıda Oscar kazanmıştır.

4- Esaretin Bedeli (The Shawshank Redemption) (IMDb: 9,3)

Esaretin Bedeli Herkesin İzlemesi Gereken Filmler

Bir Stephen King romanından uyarlanan Esaretin Bedeli filminin başoünde Morgan Freeman ve Tim Robbins yer alıyor. Filmimiz, Andy ve Red adındaki iki mahkumun hapishanede kurdukları dünyayı anlatıyor. Andy, genç bir bankerdir. Karısını ve karısının sevgilisini öldürmüştür ve ömür boyu hapis cezası almıştır. Shawsank Hapishanesi’nde aklınıza gelebilecek her türlü işkence görülmektedir. Andy iyimser biridir. Bu durumu ile çevresindekileri etkiler ve tüm mahkumlara parmaklıklar ardında bile özgür bir yaşam kurabilme hayali sunar.

Bunlara da göz atabilirsiniz: 2020 Ağustos Ayında En Çok İzlenen Netflix İçerikleri

Herkesin İzlemesi Gereken Filmler arasında en beğendiğiniz hangisiydi? Yorumlarda belirtin.

1 yorum

Bir Cevap Yazın